Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Evde Dekoratif Kırlent Yapımı Ajurlu Fıstık Modeli

Evde kırlent, yastık yapımına geldi sıra. Fıstık veya popcorn diyebilirsiniz. Bu modelin benzerini birçok kez battaniye modeli olarak görmüştüm. Bu güzel modeli de ister battaniye modelleri, isterseniz kırlent modelleri olarak yapabilirsiniz. Çok zarif bir model. Popcorn nasıl yapılır burada bahsetmeyeceğim. Çünkü birçok defa nasıl yapıldığına dair paylaşımlarımız oldu. Sitemizde popcorn örgü modeli üzerine birçok örnek bulabilirsiniz. Popcorn yapılışının da birçok farklı çeşidi var. Size kolay gelen , örgüde güzel duran modeli tercih edebilirsiniz. Ben daha çok popcorn örgü modelini çiçek motifli bebek battaniyesi yapımındaki gibi yapıyorum. Orada nasıl yapıldığını bulabilirsiniz.

Evde Dekoratif Ajurlu Fıstık Kırlent Modeli Nasıl Yapılır?

Modelimizin açıklaması şema olarak verilmiş. Sizlere birkaç turunu anlatmaya çalışacağım. Kalan kısmını şemadan takip ederek yapabilirsiniz. Ve takıldığınız bir nokta olursa sorabilirsiniz. Şemada motiflerin eklenme şekilleri de verilmiştir.

1.tur : Sihirli halka içine 5 zincir çekerek başlayalım. Ve 1 trabzan yapalım. 2 zincir çekip tekrar trabzan yapalım. Bu işlemi 5 kez daha tekrar edelim. 8 yuva olacak.

2.tur : 3 zincir çekelim. Yanına aynı yere 4 trabzan daha yapalım. Ve burada popcorn oluşturalım. 4 zincir çekip bir sonraki yuvaya atlayalım ve 5 trabzan yaparak popcorn oluşturalım. Tüm yuvaların içini bu şekilde popcorn ile dolduralım.

3.tur : 3 zincir çekelim. Yanına 4 trabzan ile popcorn yapalım. 4 zincir çekip aynı yere 5 trabzanla bir popcorn daha yapalım. 3 zincir çekelim. Bir sonraki yuvaya 3 trabzan yapalım. Tekrar 3 zincir çekip bir sonraki yuvaya popcorn, 4 zincir aynı yere popcorn yapalım. Bu işlemi sıra sonuna kadar 4 köşe olacak şekilde tekrar edelim.

İlk 3 turu sizlere şablona bakarak anlatmaya çalıştım. Şimdi şablonu görelim. Ve diğer turları şablona bakarak yapabilirsiniz. Teknik olarak anlattım sizlere. Örülüşü genel olarak aynı.

Ajurlu Fıstık Kırlent Modeli Yapılışı 1

Ve motifleri ekleyip kırlent veya battaniye oluşturduğunuzda aşağıdaki gibi görünecektir.

Ajurlu Fıstık Kırlent Modeli Yapılışı

Ajurlu Fıstık Kırlent Modeli Yapılışı 2

Kaynak : http://otkroysunduk.ru/blog/43597907803/Neobyichnaya-azhurnaya-navolochka

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler