Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Peluş Kedi Yastık Yapımı

Kırlent modellerinden sevimli bir yastık tarifiyle devam ediyoruz. Peluş ipler kullanarak renk renk yastıklar örüyoruz. Çocuk odası dekorasyonunda, bebek odası dekorasyonunda keyifle kullanıyoruz. Hatta arabada da kullanabiliriz. Seyahat esnasında çocuklarımıza arkadaşlık edecek bir yastık. Çocuklarımıza yastık örmek veya yastık dikmek isterseniz daha önceki içeriklerimizi incelemeniz yeterli. Mesela dikiş bilenler dekoratif flamingo yastık yapımını deneyebilirler. Kız çocukları flamingo yastık modellerini çok sevecekler. Örgü kaktüs yastık yapımı diğer projelerden. Şiş örgü örneklerinden haraşo örgü modeliyle ördüğümüz bir yastık. Peluş iple örülmüş yastıklar, koton ipler, penye iple örülmüş tığ işi yastıklar veya dikiş projelerinden yastık modelleri tarifleri için önceki içerikleri incelemeniz yeterli. Şimdi peluş kedi yastık yapımına geçelim.

Peluş Kedi Yastık Nasıl Örülür?

Çok sevimli çok minnoş. Görür görmez örmek isteyeceksiniz. Ana kuzusu ipler, peluş iplerle kedi yastık modellerini örebilirsiniz. Sevdiğiniz hayvan desenlerinden bu tarz figürlü yastık modelleri örebilirsiniz. Modele göre kadife iplerde kullanabilirsiniz. Peluş ipleri örgüde kullanmaz biraz zor oluyor. İlmekleri göremiyoruz. Elimizle hissederek örmeye devam edebiliriz. Yastığın boyutlarına göre ip miktarı da değişecektir. Resimlerdeki model için 4 çile kullanılmış. Ön panel için 2 arka panel için 2 ip. 15 mm tığla örülmüş. Peluş kesi yastık yapımı için ayrıca elyaf, yüz ifadeleri ve papyon için örgü iplikleri, goblen iğne, makasa ihtiyacımız olacak.

30 cm genişliğinde 35 cm uzunluğunda bir kedi. 30 cm uzunluğuna uygun şekilde zincir çekerek başlayalım. Modelde 13 zincir çekilmiş üzerine 12 sık iğne yapılmış.

Peluş Kedi Yastık Yapımı 7

Peluş Kedi Yastık Yapımı 8

Artırmaları ve eksiltmeleri aşağıdaki gibi yapacağız.

Peluş Kedi Yastık Yapımı 6

14 sık iğneye kadar baştan ve sondan artırıyoruz. Sonra 4 sıra 14 sık iğne olarak örüyoruz. Sonra kenar kısımlardan eksiltmeye başlıyoruz. Önce 12 sık iğneye iniyoruz. 3 sıra 12 olarak örüyoruz. Sonra 10 sık iğneye düşüyoruz. 2 sıra 10 sık iğne olarak örüyoruz. Tekrar 8 sık iğneye düşüyoruz. 2 sıra 8 sık iğne olarak örüyoruz. Baştan 6 sık iğne üzerine ve sondan 6 sık iğne üzerine kulakları yapıyoruz. Aralara ise ilmek kaydırma yapıyoruz.

Arka panel için aynı şekilde örüyoruz. Burada kulakları yapmıyoruz. Yani 12 sık iğneyle bitiriyoruz. Toplamda 18 tur oluyor.

Peluş Kedi Yastık Yapımı 8

Peluş Kedi Yastık Yapımı 9

Peluş Kedi Yastık Yapımı 11

Peluş Kedi Yastık Yapımı 10

Peluş Kedi Yastık Yapımı 12

Peluş Kedi Yastık Yapımı 13

Peluş Kedi Yastık Yapımı 14

Peluş Kedi Yastık Yapımı 5

Peluş Kedi Yastık Yapımı 4

Peluş Kedi Yastık Yapımı 2

Yastık tamamlanınca muhteşem oluyor. Gelin birlikte yakından bakalım.

Peluş Kedi Yastık Yapımı

Peluş Kedi Yastık Yapımı 3

Peluş Kedi Yastık Yapımı 15

Peluş Kedi Yastık Yapımı 1

Kaynak : https://www.1dogwoof.com/dapper-cat-crochet-cuddler-free-pattern/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler