Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Kaktüs Yastık Yapımı

Kaktüs şeklinde yastık hazırladık. Kaktüsleri birçok yerde çalışma olarak kullandık. Kimi örgü kimi şablonlarla, süslemelerle. Çanta ördük üzerine kaktüs süslemeleri yaptık. Cam kavanoz iğnelik yaptık üzerini kaktüsle süsledik. Kaktüslü örgü sepet modelleri ördük. Keçelere kaktüs şekli vererek kedi oyuncağı yapımı hazırladık. Tuvalet kağıdı rulolarından kaktüsler yaptık. Taş boyama kaktüsler hazırladık. Şimdi de örgü kaktüs yastık yapımı hazırladık. Ev dekorasyonumuzda dilediğimiz yerde kullanacağımız dekoratif yastık modellerinden. Amigurumi saksıda kaktüs yapımı çiçeklerimizin yanında hiç solmadan çok güzel duracak. Amigurumi kaktüs tarifini yine birçok şekilde kullanabilirsiniz. İğnelik olarak kullanabilirsiniz. Tığ ile yastık örmek isterseniz kaktüs yastık yapımı çok hoşunuza gidecek. Evinizin dilediğiniz köşesinde kullanacağınız deniz makarnasıyla yaptığımız dekoratif yapay kaktüs çalışmasını da incelemenizi öneririm.

Kaktüs Yastık Nasıl Örülür?

Haraşo örgü modelini, düz örgüyü biliyorsanız yastığı hemen örebilirsiniz. Bunun yanında iki ilmek birlikte örme ve artırma tekniklerine de ihtiyacımız olacak. Örgü kaktüs yastık yapımı için şablon hazırladık. Pamuklu yeşil tonlarında ip kullanacağız. 8 mm şişle örüyoruz. Ayrıcı iğne ve elyafa ihtiyacımız olacak.

İlk olarak şemamızı görelim.

Örgü Kaktüs Yastık Yapımı 5

Şişimize 18 ilmek atarak başlıyoruz. 6 sıra 18 ilmek olarak örüyoruz. Daha sonra şemada olduğu gibi 6 ilmek artırıyor ve ilmek sayısını 24 e çıkartıyoruz. 1 sıra 24 ilmek olarak örüyoruz. Sonra az önce artırdığımız kısımdan 2 ilmek artırıyoruz. Tekrar aynı yere gelene kadar örüyoruz. Aynı yerden 2 ilmek daha artırıyoruz.

Birkaç turun yapılışı bu şekilde. Şemadan takip ederek ve kaynak kısmından detaylara ulaşarak yastığı örebilirsiniz.

Örgü Kaktüs Yastık Yapımı 4

Aynı şekilde 2 parça örüyoruz. Üste gelecek parçaya beyaz iplerle nakış işlemesi yapıyoruz. Aşağıdaki şemada olduğu gibi.

Örgü Kaktüs Yastık Yapımı 1

2 parça ördüğümüz yastığı yan kısımlardan dikiyoruz. İçini elyafla dolduruyoruz.

Örgü Kaktüs Yastık Yapımı 2

Örgü Kaktüs Yastık Yapımı 3

Yastık tamamen bittiğinde harika görünüyor. Hadi şimdi örgü kaktüs yastık yapılışının son haline göz atalım.

Örgü Kaktüs Yastık Yapımı

Kaynak : http://www.katia.com/blog/fr/craft-lovers-coussin-cactus-julypouce

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler