Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kadife İpten Çiçek Panço

Çocuklar için sevimli bir panço yapılışı hazırladık. Kadife ipten çiçek panço. Hatta farklı iplerle örülerek örgü etek modelleri olarak da kullanılabilir. Renk renk kadife ipten çiçek pançoyu farklı iplerle de örebilirsiniz. Yaz için bahar akşamları için ip tercihiniz farklı olabilir. Kadife ipler kalın olduğu için ince iplerle ördüğünüzde aynı ölçüyü yakalayamazsınız. İpleri 2 – 3 kat yaparak kullanabilirsiniz. Yada kalın pamuklu ipler seçebilirsiniz. Örgü çocuk pançosu anlatımlı olarak hazırladığımız modelde şema kullanıyoruz. Kolay. Herkes rahatlıkla örebilir. Tığ işi bebek panço modelleri yapılışı trabzanlarla ördüğümüz bir örnek. İsterseniz üzerine çeşitli süslemeler yapabilirsiniz. Birçok  renkle örülebilecek çok güzel çok şık bir örnek. Tığ ile ördüğümüz çiçek şekli verdiğimiz örgü panço modelleri anlatımlı örneğin detaylı yapılışına geçebiliriz.

Kadife İpten Çiçek Panço Nasıl Örülür?

Çiçek şeklinde dilim yapraklar ile hazırlanmış çok hoş bir panço tarifi hazırladık. İnci iplerle örüp farklı örgülerde de kullanabilirsiniz. Boyutlar küçülecek. Oyuncak bebeklere panço, etek olabilir belki. Neyse konumuza dönecek olursak kadife ipten çiçek panço için 2 ölçü mevcut. 12 – 18 aylık bebek için 2 -3 yaş için. Şemada renkleri ile cm ölçüleri mevcut. Her yaş için her ölçü için her renk ipten 1 er adet kullanılmış. İp ölçüsü 450 m. 5,5 mm tığ ile çiçek yaprakları, 4,5 mm tığ ile boğaz kısmı örülmüş.

Hemen kadife ipten çiçek panço için şemayı görelim.

Kadife İpten Çiçek Panço

Şema yukarıdaki gibi. Yapraklarda tur sayısı yaşa göre azalıyor veya artıyor. Bu şekilde dilimler halinde farklı örgüler örüp kullanabilirsiniz. Gelelim şimdi kadife ipten çiçek panço bittiğinde nasıl görünür incelemeye.

Kadife İpten Çiçek Panço 1

Kadife İpten Çiçek Panço 2

Kaynak : https://www.yarnspirations.com/bernat-crochet-petal-poncho/BRC0240-028730M.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler