Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

İki Motifli Hırka Yapılışı

Altıgen hırka yapılışı olarak da geçiyor ismi. Birazdan sizlere iki motifle hırka yapılışı şemasını, fotoğraflarını ve videosunu vereceğiz. Örgüye yeni başlayanlar da rahatlıkla takip ederek örebilirler. Şemayı istediğiniz yaşa göre büyüterek örüyorsunuz. Kolay bir şema. Zincir ve trabzandan oluşuyor. Düz renk iplerle de çok güzel oluyor. Batik iplerle de . Bebek hırkalarını kız ve erkek bebekleriniz için örebilirsiniz. Çocuklarınızın sevdiği renklerde örerek onları mutlu edebilirsiniz. Takım olsun isterseniz altına da sekizden bebek pantolonu yapımını örebilirsiniz. Aynı renklerde veya uygun kombin renklerde. Her iki modelde tığ işi örgü modelleri ile örülüyor. Bizde anlatımlı örnek çok. Mesela renkli örgü hırka yapımı da çok güzel bir örnek. Kız ve erkek bebekleriniz için hemen örebilirsiniz. Sıra geldi iki motifli hırka yapılışına.

Altıgen Hırka Anlatımlı

Aynı örneği büyükler için altıgen hırka yapımı içinde kullanabilirsiniz. Biraz büyük örmeniz gerekiyor. Biz bugün minik yavrularımıza iki motifle hırka yapılışı örüyoruz. Altıgen motif nasıl örülür önce şemasını görelim.

İki Motifli Hırka Yapılışı 7

Motifimiz yukarıdaki gibi. Kolay bir hırka. Bu hırkayı örmek için çok fazla malzemeye ihtiyacımız yok. Pamuklu iplik ile örüyoruz bu hırkayı. Malzeme olarak pamuklu iplik, tığ ve düğme kullanıyoruz. Motifi başlıyoruz ve 6 – 12 aylık bebek için 12 tur örüyoruz.(köşeden köşeye 43 trabzan olacak) 2 parça. 2 yaşından büyük çocuklar için ise 13 tura kadar örüyoruz. (köşeden köşeye 51 trabzan olacak). Daha sonra videoda gösterildiği gibi 3 köşeyi örmeye devam ediyoruz. Bu ördüğümüz 3 köşe önler, yaka ve etek ucunu oluşturacak. Aşağıda nokta ile gösterilen yerler örülüyor.

İki Motifli Hırka Yapılışı 5

İki parçayı örüp bitirdikten sonra ekliyoruz. Yaka, kol ve etek ucu detaylarını yapmaya başlıyoruz.

İki Motifli Hırka Yapılışı 8

İki Motifli Hırka Yapılışı 6

İki Motifli Hırka Yapılışı

İki Motifli Hırka Yapılışı 1

İki Motifli Hırka Yapılışı 4

İki Motifli Hırka Yapılışı 3

İki Motifli Hırka Yapılışı 2

İki Motifli Hırka Yapılışı 11

İki Motifli Hırka Yapılışı 10

İki Motifli Hırka Yapılışı 9

Şimdi nasıl yapıldığını videolu olarak görelim. İyi seyirler.

Kaynak : https://www.tejiendoperu.com/crochet/chaqueta-de-dos-hex%C3%A1gonos-para-beb%C3%A9s/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

facebook örgü modelleri
Ara
Menüler