Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Renkli Tığ İşi Hırka Yapımı

Evde kalan ipleri değerlendirmek için çok güzel bir hırka yapılışı hazırladık. Cıvıl cıvıl bir hırka. El örgü hırka modellerini sevenler için süper ve kolay bir model. Renkli tığ işi hırka yapımı için detaylar birazdan. Tığ işi trabzan yapmayı biliyorsanız yakadan başlama hırka modelini kolaylıkla örebilirsiniz. Bebek hırkaları, hırka modelleri olarak her yaşa göre örebilirsiniz. Parça parça renk renk örülen Harry Styles hırkası yapımını da deneyebilirsiniz. Çeşitli şiş örgü örnekleri ile yapılmış bir hırkaydı. Parça ipleriniz çoksa sadece hırkalarda değil el örgü yelek modellerinde, bebek battaniyelerinde kullanabilirsiniz. Tarif çok. Önceki yazıları incelemeniz yeterli. Renkli tığ işi hırka yapımı için Gökkuşağı renklerinde kullanabilirsiniz. Üst kısma robasını aynı örüp alt kısma motifli örneklerde kullanabilirsiniz. Hırkanın boyunu ayarlayarak örgü uzun hırka modelleri olarak da örebilirsiniz. Şimdi yeni modelin tarifine geçelim.

Örgü Hırka Modelleri Yapılışı

Renkli tığ işi hırka yapımı için gazzal iplik kullandık. 2,20 mm tığ ile ördük. 50 – 55 kilo için uygun bir hırka. M beden için uygun bir hırka. Genç kızlar çok beğenecek. Renkli tığ işi hırka yapımı için her renkten 1,5 – 2 tane gitti kırmızıdan 1 tane gitti. Bu ölçüler ve bu ip için. Renkli hırkanın robasına 100 zincir ile başlıyoruz. Koltuk altında birleştirme için 8 zincir çekerek yapıyoruz. Alttaki resimden net olarak görebilirsiniz.

Renkli Tığ İşi Hırka Yapımı 2

Artırmaları aynı yere 2 trabzanlar batarak yapıyoruz. Kolları kısa tutarak el örgü yelek modelleri olarak da kullanabilirsiniz.

Renkli Tığ İşi Hırka Yapımı 3

Renkli Tığ İşi Hırka Yapımı 4

Renkli Tığ İşi Hırka Yapımı

İsterseniz ön kısmına tığ işi lastik uygulaması da yapabilirsiniz.

Renkli Tığ İşi Hırka Yapımı 1

Kaynak : https://www.instagram.com/ilknuryarr_renklerinkalbi/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler