Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Erkek Çocuk Hırka Yapılışı

Şiş örgü modelleri ile devam ediyoruz. Sırada erkek çocuk hırka yapılışı var. Tatlı bir mavi ile örülmüş fermuarlı, kapşonlu hırka örüyoruz. Bebek hırkalarından çok güzel severek öreceğiniz modellerden. Örmesi kolay örneklerden. Şiş örgü biliyorsanız rahatlıkla erkek çocuk hırkaları örgü modellerini örebilirsiniz. Fare dikiş kapşonlu bebek hırkası yapılışı paylaşmıştık. Çıtır çıtır bir model. Tıpkı birazdan paylaşacağımız örnek gibi. Erkek bebek örgü ceket modelleri ve yapılışları çok güzel bir örnek. Torunlarınıza hemen örebilirsiniz babaanneler, anneanneler. İlmek sayılarını ayarlayarak her yaşa göre örebilirsiniz. Şimdi çok beğeneceğiniz hemen örmek isteyeceğiniz erkek çocuk hırka örgü modelleri tarifine geçelim.

Erkek Çocuk Hırka Örgü Modelleri Anlatımlı

2 yaştan 12 yaşa kadar ölçüleri mevcut olan şemalı anlatımlı bir hırka. Pirinç örgü modeli ile örülmüş bir model. Sizlere şişe ilmek nasıl atılır, pirinç örgü nasıl örülür videolu anlatımını hazırladık. Videodan takip ederek ve şemadan uygulayarak erkek çocuk hırka yapılışını örebilirsiniz. 6,5 mm şiş ile örülmüş bir hırka. Bu şişlere uygun ipler seçerek sizde çocuklarınıza hırka örebilirsiniz. İpleriniz çok ince ise 2 kat olarak yapabilirsiniz.

Hırkanın şemasında a 2 yaşı, b 4 yaşı, c 6 yaşı, d 8-10 yaşı, e 12 yaşı temsil ediyor. Bu ölçülere göre belirten harfin ölçülerine göre örebilirsiniz. Şimdi önce arka kısmın şeması ile hırkanın ölçülerine geçelim.

Erkek Çocuk Hırka Yapılışı 3

Erkek Çocuk Hırka Yapılışı

Erkek Çocuk Hırka Yapılışı 1

Erkek Çocuk Hırka Yapılışı 2

Şemalarda cm olarak açık şekilde belirtilmekte. Size uyan ölçülerde örebilirsiniz. Şimdi videolarımızı izleyelim.

Örnek oldukça kolay düz ve ters örgü ile örülüyor. Hadi erkek çocuk hırka yapılışı bittiğinde nasıl durduğuna bakalım.

Erkek Çocuk Hırka Yapılışı 4

Kaynak : https://www.femmeactuelle.fr/deco/loisirs-creatifs/tricot-gratuit-le-gilet-a-capuche-2077613

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler