Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Bluz Modelleri Yapılışı

Kızlarımız için çok şık bir örgü bluz modeli daha yayınlıyoruz. Kırmızı renkli şemalı bluz yapımı. Elbiseler üzerine giydirebilirsiniz. Örgü süveter modeli olarak kullanabilirsiniz. İçine astar geçirerek kullanabilirsiniz. Modelin nasıl yapıldığını sizlere şemalı olarak vereceğiz. Ve şemanın sembollerinin ne demek olduğunu. Sizde kendi çocuklarınızın bedenlerinde örebilirsiniz. Modeli yakadan başlamalı örgü modelleri olarak yapıyoruz. Yakadan başlıyoruz. Nasıl yapıldığını gösteren resimler de bulacaksınız yazının içinde. Bebek örgü modelleri olarak her yaşa uygulayabilirsiniz. Beğendiğiniz dantel modellerini sizde tasarlayarak yelek modelleri, hırka modelleri , kazak modelleri yapabilirsiniz. Bebek hırkaları örgü modellerinde de yazlık olarak çık şık duracaktır bu örnek. Önden düğmeli olarak. Farklı modeller arıyorsanız şiş örgü olsun diyorsanız nakışlı bebek yeleği yapılışı modelini de yapabilirsiniz. Tığ işi kız çocuk yazlık bluz yapılışını istediğiniz merserize pamuklu ipliklerle örebilirsiniz.

Tığ İşi Bluz Nasıl Yapılır?

Modele yakadan başlıyoruz. Zincir çekiyoruz. Daire oluşturuyoruz ve örneği şemada gösterildiği gibi zincir üzerine kuruyoruz. Şemada daireler zinciri, artılar sık iğneyi, uzun çizgiler trabzanı temsil ediyor. Nasıl bir şema görelim.

Tığ İşi Bluz Modelleri Yapılışı

Tığ İşi Bluz Modelleri Yapılışı 1

Bu model için dantel iplikleri de kullanabilirsiniz. Daireyi birleştirmeden yaparsanız hırka olarak kullanabilirsiniz diye düşünüyorum. Şimdi şemanın uygulanmış halini görelim. Resimdeki gibi çocuğunuza zincir uzunluğunu ölçerek ayarlayabilirsiniz.

Tığ İşi Bluz Modelleri Yapılışı 2

Tığ İşi Bluz Modelleri Yapılışı 3

Tığ İşi Bluz Modelleri Yapılışı 4

Tığ İşi Bluz Modelleri Yapılışı 5

Ve kırmızı renkli bluzumuz bitti. Bence çok güzel oldu. Sizde kızlarınıza onların sevdiği renklerde örebilirsiniz.

Tığ İşi Bluz Modelleri Yapılışı 6

Kaynak : http://www.stranamam.ru/post/7521865/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler