Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Diyagonal İlmekler Örgü Modeli Yapılışı

Güzel bir örgü modeli hazırladık sizler için. Birçok örgü modelinde kullanabilirsiniz. Hırka modellerinde, örgü bebek yeleği modellerinde, battaniye modellerinde , atkı modellerinde çok şık duracaktır. Yapılışını sizlere hem yazılı hem videolu olarak verdik. Yapılışı kolay bir örgü modeli. Şiş örgü modelleri arayanlar bu güzel modelden yapabilirler.

Diyagonal Çapraz İlmekler Nasıl Yapılır?

Modele 6 ve katları + 4 ilmek atarak başlıyoruz.

1.tur : İlk ilmeği düz olarak örelim. İpi kendimizden tarafa geçirip 2 ilmeği örmeden diğer şişe alalım. Tekrar ipi diğer tarafa geçirelim. 4 ilmek düz örelim. Şimdi sıra sonuna kadar ipi kendimizden tarafa geçirip 2 ilmeği örmeden diğer tarafa alalım. Tekrar diğer tarafa geçirip 4 ilmek düz olarak örelim.

2.tur : Arka sırada ilk ilmeği ters olarak örelim. İpi diğer tarafa geçirip 1 ilmeği örmeden alalım. Tekrar ipin yönünü değiştirip 4 ilmek ters olarak örelim. Sıra sonuna kadar ipi diğer tarafa alıp 2 ilmeği örmeden diğer tarafa alalım. İpin yönünü değiştirip 4 ilmek ters olarak örelim.

3.tur : 3 ilmek düz olarak örelim. İpin yönünü değiştirip 2 ilmeği örmeden diğer tarafa alalım. Tekrar yönünü değiştirip 4 ilmek düz olarak örelim.

4.tur : 4 ilmek ters olarak örelim. İpi diğer tarafa alıp 2 ilmeği örmeden alalım. İpin tekrar yönünü değiştirip 4 ilmek ters örelim.

Model bu şekilde ilerliyor. Kalan kısımı videodan takip ederek yapabilirsiniz. Çaprak ilmekler kaydırılarak yapılıyor. Takıldığınız bir yer olursa sorabilirsiniz. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler