Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Renkli Örgü Hırka Yapımı

Bebekler için çok şık bir hırka hazırladık. Resimli ve videolu olarak tarifi bulabilirsiniz bu yazı içerisinde. Bebek örgü modellerinden hırka anlatımları ile devam ediyoruz. Çok şık bir hırka. Renkli örgü hırka yapımını minik güllerle, incilerle de süsleyebilirsiniz. Örneklerini göreceksiniz birazdan. Sayıları artırarak veya azaltarak istediğiniz yaş grubu için örebilirsiniz. Mevsimlik olarak kullanabileceğiniz şık bir örnek. Tığ işi örgü modelleri sevenler için ve değişik örgü modelleri isteyenler için , arayanlar için şahane bir model. Birazdan paylaşacağımız örgü hırka modelleri ve yapılışı kızlar için uygun bir örnek. Şiş örgü modellerinden ahududu örgü çocuk hırka yapılışını da kızlarınız için örebilirisiniz. Hanım dilendi bey beğendi hırka yapılışından da kızlarınız ve kendiniz için örerek anne kız takımı yapabilirsiniz. El örgüsü bebek hırka modelleri için birazdan değişik ve Türkiye’de ilk defa bizde göreceğiniz renkli örgü hırka yapımına başlıyoruz.

Renkli Örgü Hırka Nasıl Yapılır?

Renkli örgü hırka yapımı çok şık bir model. Bu örnek ile daha önce farklı örgüler de ördük. Çapraz fıstık modelinden yapıyoruz. Malzeme olarak pamuklu ipler, kullanacağınız ipe uygun tığ, yün iğnesi, makas , süslemek için inci, kurdele gül. Malzemeler hazırsa başlıyoruz.

Hırkanın ön ve arkasını ördükten sonra kolları örüyoruz.

Renkli Örgü Hırka Yapımı 8

Renkli Örgü Hırka Yapımı

Renkli Örgü Hırka Yapımı 1

Örgülü kısımlar için aşağıdaki şemayı kullanıyoruz. Çapraz fıstıklar. Daha önce çapraz fıstık örgü modeli yapılışını farklı örgülerde detaylı bir şekilde anlatmıştık.

Renkli Örgü Hırka Yapımı 2

Renkli Örgü Hırka Yapımı 3

Şemada daire zincir, uzun çizgi trabzan anlamına geliyor. Sondaki simge ise aynı yere 5 kez batarak yaptığımız fıstık.

Renkli Örgü Hırka Yapımı 4

Renkli Örgü Hırka Yapımı 5

Renkli Örgü Hırka Yapımı 6

Renkli Örgü Hırka Yapımı 7

Ben çok beğendim. Sizin de beğeneceğinizi düşünüyorum. Şimdi renkli örgü hırka yapımının videosunu izleyelim.

Kaynak: https://www.tejiendoperu.com/crochet/chaquetas-con-trenzas-de-colores-para-bebes/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler