Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çocuk Hırka Örgü Modelleri Yapılışı

Haraşo örgü modelinden oluşan güzel ve kolay bir örgü hırka modeli daha hazırladık. Oldukça kolay. Örgüye yeni başlayanlar da rahatlıkla yapabilirler. Sizlere en anlaşılır şekilde çevirisini yapmaya çalıştım. Takıldığınız bir nokta olursa sorabilirsiniz. Kolay bir model. Zorlanmadan yapabilirsiniz. Dilerseniz farklı örgü modelleri ile de bu modeli deneyebilirsiniz. Erkek çocuğu hırkası olarak da yapabilirsiniz. Erkek çocuk hırka modelleri ve yapılışı arayanlar bir tık uzaktalar. Sitemizi ziyaret ederek birçok anlatımlı örgü modellerine ulaşabilirler.

 Örgü Ceket Nasıl Yapılır?

Beğendiğiniz ipleri kullanabilirsiniz bu örgüde. Ama modelde YarnArt Jeans kullanılmış. % 55 pamuklu , % 45 akrilik bir iplik. Eğer çevrenizde YarnArt bulamazsanız bu özellikte ipler tercih edebilirsiniz. 4 mm şiş kullanabilirsiniz. Ben genelde misinalı dairesel şişleri kullanıyorum örgülerimde. Daha rahat oluyor. Ve 4 büyük çıtçıta ihtiyacınız olacak.

Şişimize 49 ilmek atarak başlayalım. Daha sonra 15 cm önden ve arkadan düz örgü örelim. Haraşo örgü modeli yapıyoruz. Yaklaşık 46 sıra yapıyor. Daha sonra kenar kısımlarından sağ taraftan 5 , sol taraftan 5 ilmek keselim ve ilmek sayısını 39 a indirelim. 10 cm daha kalan ilmekleri örmeye devam edelim. Yaklaşık 34 sıra. Toplamda arka uzunluk 25 cm. 80 sıra oluyor.

Çocuk Hırka Örgü Modelleri Yapılışı 2

Sağ ön için şişe 37 ilmek atıp 15 sıra haraşo örgü örelim. Yaklaşık 46 sıra. Daha sonra kenar kısmından 5 ilmek keselim. 32 ilmeğimiz kaldı. 5 cm bu şekilde kalan ilmekleri örelim. Yaklaşık 16 sıra. Daha sonra boyun için olan kısmı keselim. Aşağıda fotoğrafta gördüğünüz gibi 18 ilmek keselim. Boyun için. Kalan 14 ilmeği örelim. Boyun kısmından kesme işlemine 2 ilmek kes ve 1 ilmek kes olarak devam edelim. Şişte 11 ilmek kaldı. Arka kısımla eşit uzunlukta olacak şekilde kalan ilmekleri örelim. Sol ön için aynı şekilde simetrisini örelim.

Çocuk Hırka Örgü Modelleri Yapılışı 3

Kol için 33 ilmek ile başlayıp 20 sıra haraşo örelim. Daha sonra fotoğraftaki gibi örmeye devam edelim. Aynı şekilde 1 kol daha öreceğiz.

Çocuk Hırka Örgü Modelleri Yapılışı 7

Ön ve arka kısımları omuz kısmından karşılıklı olarak birbirine dikelim.

Çocuk Hırka Örgü Modelleri Yapılışı 4

Çocuk Hırka Örgü Modelleri Yapılışı 5

Aşağıda fotoğrafta gördüğünüz gibi yaka kısmından ilmek çıkartıp şişimize takalım ve aynı örgü modelinden örelim. 58 ilmek çıkartmış olacağız.

Çocuk Hırka Örgü Modelleri Yapılışı 6

Yakayı ördükten sonra kolları dikelim.

Çocuk Hırka Örgü Modelleri Yapılışı 8

Kol manşetlerini katlayıp dikelim. Biz sizlere modelin teknik olarak nasıl yapıldığından bahsettik. Sizler örmek istediğiniz bedene uygun şişinize ilmek atarak başlayabilirsiniz. Kolay ve oldukça şık bir model.

Çocuk Hırka Örgü Modelleri Yapılışı 1

Çocuk Hırka Örgü Modelleri Yapılışı

Kaynak  : http://ya-vyazhu.ru/lichnoe/detskiy-zhaket-spitsami-na-tepluyu-osen-platochnoy-vyazkoy

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Çocuk Hırka Örgü Modelleri Yapılışı”
  1. seda dedi ki:

    Merhaba
    Kol icin 33 ilmek baslayip 20 sira demissiniz, gerisi fotodaki gibi demissiniz. Biraz daha acik olabilir misiniz? Arttirma ya da azalma gozukuyor cunku. Tesekkurler

    1. Melek dedi ki:

      Merhaba Seda Hanım. Detaylı bilgiye kaynak linkinden ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler