Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yakadan Başlamalı Bebek Hırkası Açıklamalı

Erkek bebek hırka modelleri, kız bebek hırka modelleri olarak örüp kullanabileceğiniz harika bir örnek. Yakadan başlamalı bebek hırkası yapılışı düğmeleri örgüden, süslemeleri örgüden, haraşo örgü modelleri ile yapılmış modellerden. Bebek hırkaları hemen örmek isteyeceğiniz şiş örgü modellerinden. Örgü hırka modelleri ve yapılışını detaylı olarak hazırladık. Tabi birde anlatımını gösteren video hazırladık. Yazılı açıklamadan, videolu açıklamadan takip ederek kolaylıkla örebilirsiniz. Parça iplerle renkli tığ işi hırka yapımı da paylaşmıştık daha önce. Aynı renkleri kullanarak veya parça iplerinizle yakadan başlamalı bebek hırkası modelini de yapabilirsiniz. Düğmelerde de yine renkleri kullanabilirsiniz. Şiş örgü ile ördüğümüz kolay ama şık modelimizin hemen detaylı anlatımına geçelim.

Bebek Hırka Modelleri Anlatımlı

Yakadan başlamalı bebek hırkası açıklamalı model için 3 yumak alize baby best kullanıyoruz. Renk gül kurutu. 1 adet de aynı ipten krem rengi kullanacağız. 3,5 mm şiş ile örüyoruz hırkayı. Boncuk elyaf, işaretleyici, dikiş iğnesi diğer kullanacağımız malzemeler.

Yakadan Başlamalı Bebek Hırkası Açıklamalı 1

Yakadan Başlamalı Bebek Hırkası Açıklamalı 6

Boyundan başlanan hırkamızı haraşo tekniği olarak örüyoruz. Öncelikle 60 ilmek ile hırkamıza başlayıp iki sıra haraşo ördükten sonra 11 ilmek önlere, 7 ilmek kollara, 16 ilmek arkaya ayırıyoruz. İlmekleri ayırırken ajur yapıp arada 2 ser ilmek her artırma yerinde 2 ser ilmek düz örüyoruz. Modelin sadece ön yüzünde artırma işlemi yapıp arka tarafında artırma yaptığımız ilmekleri örüyoruz. 25 ajur artırma yaptıktan sonra kollara ayırdığımız ilmekleri 40 diş haraşo sırası olana kadar örüyoruz. Kol ucunda krem rengi ipi sabitleyip 12 sıra düz örgö olarak örüyoruz. Beden boyu olarak koltuk altından itibaren 50 diş haraşo sırası örüp krem rengi ipe geçiş yapıyoruz. Etek ucu ve hırkanın bütün bir kenarından ilmekler çıkararak 12 sıra krem rengi ip ile düz örgü örüyoruz ilmekleri kesiyoruz. Kendiliğinden içe doğru kıvrılarak sekil alan krem rengi parçayı açılmaması için dikerek sabitliyoruz. Kolları da aynı şekilde dikip uç kısımda aynı işlemi yapıyoruz.

Yakadan Başlamalı Bebek Hırkası Açıklamalı 2

Yakadan Başlamalı Bebek Hırkası Açıklamalı 3

Düğme detaylarını kendimiz örerek oluşturuyoruz. Hırkamızda hazır hiçbir şey kullanmadan her detayını kendimiz oluşturuyoruz. Düğme yuvaları için 50 ilmekle başlayıp 12 sıra düz örgü örüyoruz. Kendiliğinden kıvrılan parçamızı dikip ortadan da dikerek sabitliyoruz. 4 tane 2 renk olarak ördükten sonra sık iğne tekniği ile düğmeleri örüp içine elyaf dolduruyoruz. Hırkanın kenar şeridinin tek tarafında düğme yuvası olarak hazırladığımız parçaları dikerek sabitliyoruz. Yuvaların içinde kalacak şekilde düğmeleri de dikerek hırkamızı tamamlıyoruz.

Yakadan Başlamalı Bebek Hırkası Açıklamalı 5

Yakadan Başlamalı Bebek Hırkası Açıklamalı

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler