Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Yan Düz Örgü Nasıl Yapılır?

Çok güzel ve kolay bir model. Şapka modellerinde , hırka  modellerinde, kazak modellerinde ve birçok örgüde kullanabilirsiniz. Modelde kalın ip ve kalın şiş kullandık. Renkli iplerle de çok güzel duruyor. Sizde yaptığınız tüm örgü modellerini bizimle paylaşabilirsiniz. Tığ işi örgü modelleri olabilir, şiş örgü modelleri olabilir. Yaptığınız diğer hobilerinizi de bizimle paylaşabilirsiniz. İğne oyası modellerini, kokulu taş modellerini ve kısacası hepsini.

Satış yapmak isteyen arkadaşlar sitemize sadece üye olarak satış yapabilirler. Hiçbir komisyon ücreti ödemeden. Yapmanız gereken üye olmak ve yaptığınız ürünleri paylaşmak. Ve iletişim bilgilerini yayınlamak. Tüm işlem bu. Gönül rahatlığı ile satış yapabilirsiniz.

Yan Düz Örgü Yapılışı

Modeli 16 ilmek atarak başlayalım.

1.tur : 1 sıra ters olarak örelim.

2.tur : İlk ilmeği düz olarak örelim. Sol şişteki ikinci ilmeğe şişimizi geçirip düz olarak örelim. Şişten çıkartmadan 1. ilmeği düz olarak örelim ve şişten çıkartalım. Bu işlemi sıra sonuna kadar devam ettirelim.

3.tur : 2 ilmeği ters olarak örelim. Sol şişteki 2. ilmeği ters olarak örelim. Şişten çıkartmadan 1. ilmeği ters olarak örelim. Ve şişten çıkartalım. Bu işlemi sıra sonuna kadar devam ettirelim.

4.tur : 1 ilmeği düz olarak örüp 2. turu tekrar edelim.

Tüm işlem bu kadar. Yapılışı videoda ayrıntılı bir şekilde gösterilmekte . Takıldığınız bir yer olursa sorabilirsiniz. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Videolu, Yan Düz Örgü Nasıl Yapılır?”
  1. Sevtap dedi ki:

    Açıklama yaptığınız, paylaştığınız için teşekkürler.

    1. Melek dedi ki:

      İlginiz için biz teşekkür ederiz Sevtap Hanım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler