Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kağıt İpten Fötr Şapka Yapımı

Kağıt ipten örgü modelleri çok moda bu sezon. Özellikle örgü çanta modellerinde ve şapka modellerinde çok kullanılıyor. Penye ipten örgü modelleri gibi kağıt ipten örgüler de çok yapılmaya başlandı. Sizlere yine kağıt ipten yapılmış çok şık bir şapkanın yapılışını anlatacağız. Aynı modeli koton ipten şapka yapımında da kullanabilirsiniz. Rafya iplerle de örebilirsiniz. Kağıt iplerinde birçok rengi var. Beğendiğiniz renklerde alıp örebilirsiniz. Hobi marketlerde ve nette satışı mevcut. Gram olarak satılıyor. Açıkçası bir şapka veya çanta için kaç gram ip yeterli olur bilemiyorum. Geçtiğimiz günlerde kızlarınız için, kendini için örmek isteyeceğiniz çok şık bir şapkanın yapılışından bahsetmiştik. Kağıt ipten anlatımlı şapka yapımını videolu olarak sizlere hazırlamıştık. Yine yazının içeriğinde şemalarda mevcut. Kağıt ipler amerikan servis yapımında da kullanılıyor. Kağıt ipten amerikan servis yapımını sizlere yine videolu olarak hazırlamıştık. Yapmak isteyenler için. Kağıt ipten bardak altlığı yapımı da yapabilirsiniz. Yakın zamanda sizlere resimli anlatımlı güzel bir modelin yapılışını hazırlamıştık. Beğendiğiniz modelleri kağıt ip ile de uyarlayabilirsiniz.

Kağıt İpten Şapka Nasıl Yapılır?

Kağıt ipleri kullanmadan önce su ile ıslatıp yumuşatanlar var . Veya yumuşatıcıya batıranlar. Biraz sert olduğu için örmesi zor olabiliyor. Ama ben hiçbir işlem uygulamadan ördüm. Çanta modeli başlamıştım. Henüz tamamlamadım yarım kaldı. Vakit bulamıyorum pek.

Şimdi sizlere videolu anlatımla hazırlanmış çok şık bir şapkanın yapılışını hazırladık. Aklınıza takılan herhangi bir yer olursa sorabilirsiniz.

Kağıt İpten Fötr Şapka Yapımı 1

Kağıt İpten Fötr Şapka Yapımı

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler