Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Fiyonklu Bebek Hırka Yapılışı

Tığ işi örgü modellerinden çok hoş bebek hırkaları hazırladık. Tığ işi fiyonklu bebek hırka yapılışı videolu anlatımlı. Yabancı örgü modellerinden. Örgünün dili hep aynı olduğu için dil bilmesek bile ellerini takip ederek çok rahat örebiliriz diye düşünüyorum. Örgü hırka modellerinde çocuklarımız için ördüğümüz fiyonklu çok güzel bir model daha vardı. Tarifine ise yakadan başlamalı tığ işi hırka yapımından ulaşabilirsiniz. Az sonra paylaşacağımız modelle benzer yönleri var. Birazdan paylaşacağımız modelde sadece arka kısmında fiyonk varken, pile varken bahsettiğimiz modelde ise arkada ve önlerde hem pile hem de fiyonk var. Oldukça şık. Ebruli iple örülmüş bir model. Örgülerinizde ebruli ipleri kullanmaktan çekinmeyin. Düz ve ebruli ipleri birleştirerek şahane örgüler yapabilirsiniz. Tığ işi hırka modelleri anlatımlı örnekleri düz trabzanlarla, sık iğnelerle, tekli trabzanlarla yapabilirsiniz. Yada beğendiğiniz tığ işi örneklerle hırkayı örebilirsiniz. Daha önce paylaştığımız tığ ile örülmüş birçok örnek var. İnceleyebilir beğendiklerinizi örgülerinizde kullanabilirsiniz. El örgü hırka modellerinden güzel örnekte de kolay bir tığ örneği kullanılıyor. Hadi birlikte izleyelim.

Fiyonklu Hırka Nasıl Örülür?

Her rengiyle muhteşem duracak bir hırka tarifi daha. Yakadan başlama hırka tarifi arkasında pilesi olan önden düğmeli bir hırka. Örgü fiyonklarla süsleyerek yapıyoruz hırkamızı. Tığ işi fiyonklu bebek hırka yapılışı için anlatım videoda. Yaka kısmından ise aşağıdaki gibi bir şemayla başlıyoruz. İplik olarak % 100 akrilik bebe yünü kullanılmış. Tığ olarak 3.5 mm kullanılıyor.

Tığ İşi Fiyonklu Bebek Hırka Yapılışı 3

Örmek istediğimiz yaşa göre hırkanın boyutları, zincir sayıları değişecektir. Şimdi hırka bittiğinde nasıl göründüğüne bakalım.

Tığ İşi Fiyonklu Bebek Hırka Yapılışı 2

Tığ İşi Fiyonklu Bebek Hırka Yapılışı

Evet sıra geldi hırkanın nasıl örüldüğünü izlemeye. Büyük küçük arkadaki fiyonk uygulamasını keyifle uygulayabiliriz. İyi seyirler.

 

Kaynak : https://www.majovelcrochet.com/2019/09/crochet-lindo-abrigo-ganchillo.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler