Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Tabure Yapımı

Artık ipleri değerlendirmece. Kalan iplerle örgü tabure yapımı örüyoruz. Kırlent modellerinde, paspas modellerinde de kullanabileceğiniz bir örnek. Yapılışını hem şemalı olarak hemde fotoğraflı olarak hazırladık. Kolayca yapabileceğiniz fıstıklı bir örnek. Tabure kılıflarını iç mekan dekorasyonunda kullanabilirsiniz. Şimdi yeni modelimizin yapılışına geçmeden önce daha önce paylaştığımız önceki tariflerimizden bahsedelim. Yuvarlak tabure kılıfı 3 tane modelin bir arada olduğu bir tarif. Beğendiğiniz örnekleri yapabilirsiniz. Tabure kılıfı yapılışı ise pamuklu iplerle öreceğiniz çiçek gibi bir örnek. Örgü tabure kılıfı yapılışı için elinizde olan ipleri kullanarak değerlendirebilirsiniz. Tığ işi ile ördüğümüz örgü tabure yapımına geçelim.

Tabure Giydirmece

Örgü Tabure Yapımı 7

Taburemizde kullanacağımız şema yukarıdaki gibi. Fıstıklarla yaptığımız bir tabure. Örgü tabure yapımında kullandığımız motifi bebek battaniye modellerinde de kullanabilirsiniz. Küçük küçük örüp birbirine ekleyerek büyütebilirsiniz. Koton iplerle örüp paspas modellerinde de kullanabilirsiniz. Sihirli hakka ile başlıyoruz motifimize. Aynı yere batarak şişe ip dolayarak fıstıkları yapıyoruz. İki fıstık arasında 1 zincir çekiyoruz.

Örgü Tabure Yapımı 6

Fıstıklarımızı da yukarıdaki gibi örüyoruz. Örgümüzün tabure kılıfımızın çapı 39 cm. Siz evde bulunan taburelerinize göre örebilirsiniz. Her turda renk değiştirerek örebilirsiniz. Renk değişimlerini istediğiniz gibi yapabilirsiniz. Tek renk ile de güzel duracak bir örnek.

Örgü Tabure Yapımı 4

Örgü Tabure Yapımı 2

Örgü Tabure Yapımı 3

Çok güzel görünüyor değil mi. Paspas, battaniye, tabure, lif modelleri gibi örgülerinizde kullanabilirsiniz. İşte tabure kılıfı olarak örüldüğünde nasıl durduğuna bakalım.

Örgü Tabure Yapımı 1

Örgü Tabure Yapımı 5

Kaynak : https://byclaire.eu/byclaire-patroon-zomerse-doily/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler