Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yapraklı Üçgen Şal Yapımı

Şiş ile yapılmış çok beğeneceğiniz bir şal modeli hazırladık. Hem şemasını hemde adım adım nasıl örüldüğünün resimlerini bulabilirsiniz. Yapraklı üçgen şal yapımı batik iplerle veya evde kalan iplerinizle örebileceğiniz çok güzel bir örnek. Örgü şal modellerinde yapraklı örgüleri çok kullandık. Ve kullanmaya devam ediyoruz. Çok yakışıyor örgülere. Geçtiğimiz günlerde paylaştığımız örgü şal modelleri de yapraklı bir örnek ve muhteşem. Anlatımlı şal modelleri ve yapılışı örneği de tığ ile yaptığımız değişik yapraklı modellerden. Daha fazla model için önceki yazıları izleyebilirsiniz. Tığ ile şiş ile motiflerle yapılmış muhteşem modeller var. Beğendiklerinizi keyifle örebilirsiniz. Beğendiğiniz şal modellerini bizlerle paylaşabilirsiniz. Şimdi şiş ile şal modellerinden yapraklı üçgen şal yapımının detaylarına geçme zamanı.

Yapraklı Şal Nasıl Örülür?

Yapraklı üçgen şal yapımının boyutlarını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Uç kısımdan başlıyor ve artırarak köşelerden ve ortadan yaprakları örerek ilerliyor. Yaprakları farklı birçok örgülerde kullandık. Önceki tarifler arasında yapılışları mevcut. Burada şeması ve adım adım yapılışı resimli olarak yer alıyor. Yapraklı üçgen şal yapımı için batik ipler kullanabilirsiniz. Kesme, artırma, ip dolama, düz örgü, ters örgü teknikleri kullanılıyor. Şimdi şemamızı görelim.

Yapraklı Üçgen Şal Yapılışı 13

Yapraklı Üçgen Şal Yapımı 23

Şemalar bu şekilde. Şimdi adım adım resimli olarak yapılışını görelim. Adımları takip ettiğinizde aslında modelin kolay olduğunu göreceksiniz.

Şalın yapılışı bu şekilde. Adım adım başladık. Bir yaprağı bitiriyoruz. Sonra sağ tarafa bir yaprak örüyoruz. Sonra diğer sol tarafın yaprağını örüyoruz. Sonra tekrar sağ taraf ve orta diye devam ediyoruz. Şal bittiğinde aşağıdaki gibi görünüyor. Harika değil mi.

Yapraklı Üçgen Şal Yapımı 25

Yapraklı Üçgen Şal Yapımı 21

Yapraklı Üçgen Şal Yapımı 18

Yapraklı Üçgen Şal Yapımı 12

Yapraklı Üçgen Şal Yapımı 7

Yapraklı Üçgen Şal Yapımı 1

Yapraklı Üçgen Şal Yapımı

Yapraklı Üçgen Şal Yapılışı 9

Yapraklı Üçgen Şal Yapılışı 7

Yapraklı Üçgen Şal Yapımı 24

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/4124

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler