Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Şal Modeller

Harika bir örgü şal modelleri tarifi hazırladık. Baktüs şal modellerinden şiş örgü modellerine harika bir örnek. Benzer bir modeli tığ işi örgü modellerinde paylaşmıştık. Tığ ile olan modelin yapılışını merak ediyorsanız yapraklı baktüs şal yapımından ulaşabilirsiniz. Aynı modelin şiş ile olan tarifi var sırada. Modelin yapılışını sizlere şemalı olarak hazırladık. Şiş örgü biliyorsanız modeli örebilirsiniz. Yeni örgü şal modellerinde daha önce paylaştığımız yine şişle ördüğümüz bir model var. Güllü etol şal yapılışı. Kolay ve çok şık. Örgü şal modeller 3 hafta gibi bir sürede tamamlayabileceğiniz bir şal. Yaprak kısmı biraz zor gelebilir veya sizi oyalayabilir. Şalın yapılışına geçelim yavaş yavaş.

Yapraklı Baktüs Şal Nasıl Örülür?

Tığ ile örmüştük daha önce yapraklı baktüs şal. Şimdi sıra aynı modelin şiş ile olan tarifinde. Yünlü bir ip ve 5 mm misinalı şişle örülüyor. Ve şalın uç kısımlarına ponpon takılıyor. İsterseniz sizler farklı şekillerde de süsleyebilirsiniz. Sade olarak da çok şık bir şal. Örgü boyunluk modelleri olarak kullanabileceğiniz bir model. Örgü şal modeller paspas örer gibi döne döne örülüyor. Ve son turda 3 sıra haraşo örgü modeli örüyoruz. Ve sonrasında yaprak örgü modelini örmeye başlıyoruz.

Çeviride hata yaparsam affola. 316 ilmek ile başlanmış şala. Sonda 6 ilmek kaldıktan sonra dönülmüş. Diğer uca geldiğinde yine 6 ilmek kalınca dönülmüş. Şal bu şekilde örülmeye devam edilmiş. Şal için aşağıdaki şemayı kullanabilirsiniz.

Örgü Şal Modeller 2

Ve örgüde ilmek deliği olmadan gizli dönmeleri aşağıdaki gibi yapabilirsiniz.

Örgü Şal Modeller 9

Örgü Şal Modeller 5

Örgü Şal Modeller 1

Örgü Şal Modeller 4

 

Yapraklı kısma geçmeden şal aşağıdaki gibi görünecek.

Örgü Şal Modeller 6

Şimdi yapraklı kısmın şemasını görelim.

Örgü Şal Modeller

Örgü Şal Modeller 3

Örgü Şal Modeller 8

Ve şimdide son olarak şalımız bittiğinde nasıl duruyor ona bakalım. Harika oldu. Bol hobili keyifli günler.

 

Örgü Şal Modeller 10

Örgü Şal Modeller 11

Örgü Şal Modeller 7

Örgü Şal Modeller 12

Örgü Şal Modeller 13

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/1996

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler