Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Bahar Şal Modeli Yapılışı

Çok şık bir şal modeli daha. Çok kolay. Çeyiz hazırlığında olanlar veya farklı ve kolay şal modeli arayanlar. Bir de maliyetsiz olsun hemen bitsin diyenler. Bu şal modeli tam sizlere göre. 100 gr ip ve 4 mm tığ bu şal için yeterli. Angora bir ip ile örebilirsiniz. Veya farklı beğendiğiniz herhangi bir ipliği tercih edebilirsiniz. İpliğin üzerinde yazan tığ numarasını da kullanabilirsiniz.

Sizlere beğendiğimiz farklı olan ilk defa sitemizde göreceğiniz modelleri paylaşmaya çalışıyoruz. Virüs şal modeli bunlardan biri. Begonvil şalı daha önce başka sitelerde de görmüş olabilirsiniz. Ama bu şekilde belki açıklamasını görmemiş olabilirsiniz. Asya başak modeli de bunlardan biri. İlk defa bizim sitemizde görmüş olabilirsiniz Türkçe açıklamalı olarak. Bu modelden de çok güzel şal ve herşey örülebilir.

Bahar Şal Modeli Nasıl Yapılır ?

Malzemeler

  • Angora ip
  • 4 mm tığ (veya üzerinde yazan tığ numarası )

Şalın uzunluğu 40 cm x 190 cm ebatlarında. Modele başlamadan önce 76 zincir çekerek başlayalım.

1.tur : 5. zincirden başlayarak aynı yere tığa ipi iki kez dolayarak 4 trabzan yapalım. Yanındaki zincir içine de aynı şekilde bir trabzan yapalım. Daha sonra 1 zincir atlayıp tığa iki kez ilmek dolayıp trabzan yapalım. Aynı işlemi 7 kez daha tekrar edelim. Şimdi 1 zincir atlayalım. Aynı yere 5 kez tığa iki kez ilmek dolayarak trabzan yapalım. Hemen yanındaki zincir içine de aynı şekilde 5 trabzan yapalım. Hemen yanındaki zincir içine 1 trabzan yapıp aynı işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

2.tur : Bu turda 1 zincir çekip dönelim ve tüm ilmekler üzerine sık iğne yapalım.

Model bu şekilde arkadaşlar. Bu iki turdan oluşuyor. Turları tekrar ederek istediğiniz uzunluğa gelene kadar örebilirsiniz. Şalın grafiği aşağıdaki gibidir. Dileyenler grafikten takip edebilirler.

Bahar Şal Modeli Yapılışı

Ve tığ işi şal modeli bittiğinde aşağıdaki gibi görünecektir. Sevdiğiniz dilediğiniz renklerden örebilirsiniz.

Bahar Şal Modeli Yapılışı 5

Bahar Şal Modeli Yapılışı 6

Bahar Şal Modeli Yapılışı 7

Bahar Şal Modeli Yapılışı 8

Bahar Şal Modeli Yapılışı 3

Bahar Şal Modeli Yapılışı 2

Bahar Şal Modeli Yapılışı 4

Bahar Şal Modeli Yapılışı 1

Bahar şal modelinin sizlere farlı renklerde hazırlanmış örneğini sunmak istiyorum. Çok güzel olmuş öyle değil mi. Sizlerde sevdiğiniz renklerde hazırlayabilirsiniz.

Bahar Şal Modeli Yapılışı 9

Bahar Şal Modeli Yapılışı 10

Kaynak : http://www.ravelry.com/patterns/library/lacy-feather-and-fan-pattern

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler