Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Alize Şal Yapımı

Alize iple şal yapılışı hazırladık. Kolay fıstıklı örneklerden. Boyutlarını istediğimiz gibi ayarlayabiliriz. Daha küçük örerek örgü boyunluk modelleri, örgü baktüs şal modelleri olarak örebiliriz. Örgü şal modellerinde kullanacağımız alize iplerde sadece krem rengi değil her renkle örebileceğimizi gösteren harika bir model. Örümcekli şal modelinde fıstıkları kullanıyoruz. Ve ortaya harika model çıkıyor. Anlatımlı örgü şal modellerinden birkaç modelden bahsedelim burada. Sonra yeni modelin anlatımına geçelim. Alize üçgen şal modelleri ve yapılışında pullu ipler, simli ipler kullanabilirsiniz. Çok yakışıyor. Şallardan daha önce paylaştığımız yeni modellerden pervane tığ şal modeli yapılışı çok beğeneceğimiz zarif büyük örneklerden. Omuzları tam kapatıyor. Alize şal yapımı için kenar kısımlarında püsküller, örümcekli şal kenar oyası modelleri, kurtçuklar yapabilirsiniz. Ponpon kenar oyaları yapabilirsiniz. Şimdi çok beğeneceğimiz şalın anlatımına geçelim.

Alize İple Şal Nasıl Örülür?

Alize şal ipi olarak düz renk ipler, pullu ipler, simli ipler kullanabilirsiniz. Düz iplere kum boncuklar geçirerek şallarınıza boncuk ekleyebilirsiniz. İnciler ekleyebiliriz. Uygun yerlerde boncuklarla birlikte örebiliriz. Çeyizlik şal modellerinde simli, pullu, boncuklu ipler çok yakışıyor.

Alize Şal Yapımı

3- 4 sıra örümcekli kenar oyasıyla, son turda çiçekler yapılarak tamamlanan bir şal. Alize şal yapımı için sizde beğendiğiniz kenar oyalarını kullanabilirsiniz. Çeşitli iplerle öreceğimiz şalın anlatımına geçiyoruz.  Eğer şalı hangi boyutlarda örmeliyim bilmiyorum diyorsanız örerken omuzlarınıza ölçerek şalı örebilirsiniz. İşte tarifi. İyi seyirler.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler