Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Zirve Merdiveni Örgü Modeli Yapılışı

Anlatacağımız model karışık ve zor gibi görünebilir. Ama basit ve kolayca yapabileceğiniz bir şal modeli. Tekrar sayılarını değiştirerek herhangi bir ilmek sayısında yapılabilir. Çeyiz hazırlığında olan ve farklı örgü modelleri arayanlar için güzel bir örnek. Hemen denemelisiniz. Zor göründüğüne bakmayın. Kolay bir model. Şal modellerinden, örgü modellerinden satış yaparak para kazanıp ev bütçesine katkıda bulunuyorsanız farklı modeller yapmak size artı kazandıracaktır. Kimsede olmayan modelleri yapıp satmak sizi bir adım öne taşır. İşte bu model tamda bu fikre uygun. Hadi başlıyoruz.

Zirve Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Her zamanki gibi şişe ilmekleri atarak başlıyoruz. İlk olarak attığınız ilmeklerin sayısını az tutun. Modeli kavradıktan sonra istediğiniz uzunlukta ilmek atarak örmeye başlayabilirsiniz.

Şişe 24 ilmek atalım. İlk ilmeği boş olarak diğer şişe alalım. Sonrasında 6 ilmeği düz olarak örelim. Döndükten sonra ilk ilmeği boş olarak diğer şişe alalım. Kalan ilmekleri ters örüp tekrar dönelim. İlk ilmeği boş olarak diğer şişe alalım. Bu şeklide dönerek 8 kez örelim. Daha önce sizlere anlattığımız asya başak örgü modeli yapımında olduğu gibi.

8 kez ördükten sonra ön sırada iken ikinci kısma geçmeden şişe 1 kez ip doluyoruz. Sol şişteki 6 ilmeği düz olarak örüp dönüyoruz. Arka kısma gelince doladığımız ilmek dahil hepsini ters olarak örüyoruz. Tekrar dönüyoruz. Ve bu ördüğümüz ilmekleri dönerek 7 kez örüyoruz.

Tekrar dönüyoruz. İlk ilmeği boş olarak diğer şişe alıyoruz. 5 ilmeği ters olarak örüyoruz. Sonrasında sol şişteki ilk ilmeği boşa alıp aşağı doğru söküyoruz. Dönüp ilk ilmeği boş olarak diğer şişe alıp 5 ilmeği düz olarak örüyoruz. Şişe 1 kez ip dolayıp 6 ilmeği düz olarak örüyoruz.

Anlatım biraz karışık gelmiş olabilir. Ama kolay bir model. Kalan kısmı videodan takip ederek kolayca yapabilirsiniz. İşlem tekrarı yaparak ilerliyorsunuz. Değişik bir şal modeli. Videoyu izleyip ördüğünüzde bakın ne kadar güzel bir şal modeli ortaya çıkıyor.

Video yabancı . Ama ellerini takip ederek rahatlıkla örebilirsiniz. Ben örgülerimi o şekilde yapıyorum.  :-)

Videolu, Zirve Merdiveni Örgü Modeli Yapılışı

Videolu, Zirve Merdiveni Örgü Modeli Yapılışı 1

Videolu, Zirve Merdiveni Örgü Modeli Yapılışı 2

Videolu, Zirve Merdiveni Örgü Modeli Yapılışı 3

Videolu, Zirve Merdiveni Örgü Modeli Yapılışı 4

Videolu, Zirve Merdiveni Örgü Modeli Yapılışı 5

Videolu, Zirve Merdiveni Örgü Modeli Yapılışı 6

Videolu, Zirve Merdiveni Örgü Modeli Yapılışı 7

Videolu, Zirve Merdiveni Örgü Modeli Yapılışı 8

Videolu, Zirve Merdiveni Örgü Modeli Yapılışı 9

Videolu, Zirve Merdiveni Örgü Modeli Yapılışı 10

Zirve Merdiveni Örgü Modeli Yapılışı Video

Kaynak : http://www.ravelry.com/patterns/library/summit-2

http://knitty.com/ISSUEss10/PATTsummit.php

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler