Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Şal Modelleri Örgü

Şal modellerinden çok güzel bir örnek. Dikdörtgen şal modellerini sevenler için anlatımlı videolu bir tarif.  Tarifi videodan takip ederek istetiğiniz ölçülerde örebilirsiniz. Dilediğiniz renklerde örebilirsiniz. Gelin şalı olarak da kullanabileceğiniz gelinliklerin üzerinde de çok güzel duracak bir model. Kolay bir şal. Günlük kullanım için çeyizler için çok güzel bir model. Hasır, içi içe geçmiş ilmekler görüntüsünü veriyor. Farklı şal modelleri örmek isterseniz midye kabuğu şal modeli örebilirsiniz. Aynı örneği yelek modellerinde ve lif modellerinde de kullanmıştık. Fıstıklı yelpaze üçgen şal modeli yapımı da bittiğinde çok güzel duruyor. Harika bir örnek. Çeyizleriniz için mutlaka örmelisiniz. Satış yapıyorsanız bu örneği kaçırmayın örün derim. Şal modelleri örgü daha birçok örneğimiz var. Ana sayfadan bu modellere ulaşıp beğendiğiniz modelleri örebilirsiniz.

Şal Modelleri Yapılışı

Farklı örgü modellerini sevenler için güzel bir model yapılışı daha var sırada. Bu örnek ile hırka modelleri de çok güzel olur diye düşünüyorum. Boyunluk modelleri de. Düz örgü örüp aralara ters örgü yerleştiriyoruz. Tamamen bittiğinde ise deseni oluşturuyoruz. Oldukça kolay bir model. Düz örgü ve ters örgü yapılışını biliyorsanız bu şalı rahatlıkla örebilirsiniz.

Şal modelleri örgü için 3 yumak angora iplik ve 5 mm şiş kullanıyoruz. Sayı olarak 151 ilmeği şişimize atıyoruz. 9 sıra düz örgü örüyüruz. Arkada ters örgü örüyoruz. 9 sırayı tamamladıktan sonra 7 düz 1 ters olarak örüyoruz. Modeli oluşturmaya başlıyoruz. Ve videoda anlatıldığı gibi örmeye başlıyoruz.

Şal Modelleri Örgü

Sıra geldi yapılışını videolu olarak görmeye. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler