Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

El Örgüsü Şal Modelleri Yapılışı

Tığ işi örgü modellerinden yine çok hoşumuza gidecek kolayca öreceğimiz örgü şal modelleri anlatımı hazırladık. Tek renk olarak örebilir veya batik iplerle de şalı örebiliriz. Örgü şal modelleri anlatımını detaylarıyla paylaşacağız. Anlatımı ve şemayı takip ederek kolayca örebileceğiz. Öncesinde daha önce ördüğümüz şallardan bahsedelim. Çeyizlik şal modelleri veya günlük kullanacağımız şallar olarak örebiliriz. El örgüsü şal modelleri yapılışında ip seçeneği oldukça fazla. Aynı zamanda örnek – model seçeneği de oldukça çok. Mesela ilk ördüğümüz yapılışını ilk paylaştığımız andan beri çok sevilen bir model var. Videolu virüs şal yapılışı. İsmi ilginç ama kendisi çok güzel bir şal. Tek renkle de batik iplerle de harika oluyor. Rüzgar gülü örgü modeli yapılışı bütün örülen motif gibi duran örneklerden. Bahar şal modeli yapılışı ise ince ip ve kalın tığlarla ördüğümüz yumuşacık şallardan. Gelelim şimdi yeni modelimize. El örgüsü şal modelleri yapılışı nasıl örülüyor öğrenelim.

El Örgüsü Şal Modelleri Yapılışı

Tığla Etol Şal Modeli Yapılışı

El örgüsü şal modelleri yapılışı dikdörtgen şeklinde ördüğümüz örneklerden. İlk olarak şemamıza göz atacağız alt kısmında ise anlatımını bulacaksınız. Beğendiğiniz iplerle ve ipe uygun tığlarla şala başlayabilirsiniz.

El Örgüsü Şal Modelleri Yapılışı 6

Modelde 4 mm tığ kullanılmış ve 249 zincir çekerek başlanmış. Örmek istediğimiz boyutlara göre zincir çekerek başlıyoruz.

1.tur: 2. zincirden başlayıp 2 sık iğne yapıyoruz. 6 zincir çekiyoruz. 5. zincire sık iğneyle başlıyoruz. 2 sık iğne yapıyoruz. Tekrar 6 zincir çekip 5. zincire batıyoruz. Sıra sonuna kadar bu şekilde devam ediyoruz.

2.tur: 2 zincir çekip dönüyoruz. 1 trabzan yapıyoruz. 2 zincir çekip az önce yaptığımız 6. zincirin ortasına sık iğneyle batıyoruz. Tekrar 2 zincir çekip bir önceki turda yaptığımız 2 sık iğne üzerine 2 trabzan yapıyoruz. Bu işlemleri sıra sonuna katar tekrar ediyoruz.

3.tur: 2 zincir çekip dönüyoruz. 1 trabzan yapıyoruz. 3 zincir çekip bir önceki turdaki sık iğne üzerine sık iğne yapıyoruz. 3 zincir çekip trabzanlar üzerine 2 trabzan yapıyoruz. Bu işlemleri sıra sonuna kadar tekrar ettiriyoruz.

4.tur: 1 zincir çekip dönüyoruz. 2 sık iğne yapıyoruz. 4 zincir çekiyoruz. 2 sık iğne yapıyoruz. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar ettiriyoruz.

Şalın yapılışı bu şekilde. İstediğini genişliğe ulaşana kadar 4 turu tekrar ettirerek örebilirsiniz.

El Örgüsü Şal Modelleri Yapılışı 7

El Örgüsü Şal Modelleri Yapılışı 5

El Örgüsü Şal Modelleri Yapılışı 1

El Örgüsü Şal Modelleri Yapılışı 2

El Örgüsü Şal Modelleri Yapılışı 3

El Örgüsü Şal Modelleri Yapılışı 4

Kaynak : https://www.anniedesigncrochet.com/delicate-crochet-shawl-venetia-wrap/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler