Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yakası Ajurlu Bebek Yeleği Yapılışı

Bebek yeleklerinden çok hoş bir modelin yapılışını hazırladık. Yakası ajurlu bebek yeleği yapılışı. Şiş örgü modellerinde yaprak desenini çok kullanıyoruz. Bebek battaniyesinde, bebek yeleklerinde, bebek hırkalarında çok güzel duruyor. Yetişkin örgülerinde de kullanabileceğiniz bir desen. Özellikle çeyizlik yelek modellerinde kullanabilirsiniz.  Bebek yeleklerini örerken aynı desende bebek şapka modelleri, bebek pantolon modelleri de örebilirsiniz. Takım olarak kullanacağınız bebek örgü modelleri ve yapılışlarından olur. Bebek elbise modellerine yaprak desen uygulamasını yapabilirsiniz. Mesela şiş örgü yaprak modelinden bir yelek daha hazırlamıştık. Bu kez yaprak desenini farklı uygulamıştık. Tarifine ise kenar oyalı bebek yeleği yapılışından ulaşabilirsiniz. Örgü bebek yeleği yapımı için daha önce yetişkin örgülerinde kullandığımız desenleri yine farklı şiş örgü örnekleriyle birleştirebilirsiniz. Örneğin haraşo örgü modeliyle, düz örgü ile örnekli modelleri kullanabilirsiniz diyoruz ve yeni örneğin videosuna geçiyoruz.

Ajurlu Bebek Yeleği Nasıl Örülür?

Yakadan başlama bebek yeleği yapımı hazırladık. Üstelik yakasında çok şık bir desen uygulaması var. Yakası ajurlu bebek yeleği yapılışında aynı sayılarla başlayıp beğendiğiniz ajur desenlerini uygulayabilirsiniz.

Videodaki malzemelere ve sayılara uygun olarak ördüğümüzde 1,5 – 2 yaş için uyumlu bir yelek örmüş olacağız.

Yakası Ajurlu Bebek Yeleği Yapılışı 1

Yakası Ajurlu Bebek Yeleği Yapılışı 2

 

Yakası Ajurlu Bebek Yeleği Yapılışı 4

Yakası Ajurlu Bebek Yeleği Yapılışı 5

Yakası Ajurlu Bebek Yeleği Yapılışı

Yeleğimizin nasıl durduğunu inceledik. Aynı takımda şahane bir şapkası da var. Son olarak ise yakası ajurlu bebek yeleği yapılışı videosunu izleyelim. Bol hobili huzurlu günler dileriz.

Kaynak : https://www.instagram.com/tarzzbebek/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler