Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Bolero Yapılışı

Bebek yeleklerinden 1 yumak iple çıkan robadan başlama yelek modellerinden çok güzel bir örneğin tarifi var sırada. Örgü bolero modellerinden. Örgü bolero modelleri anlatımlı olarak videoda yer alıyor. Severek öreceğiniz örneklerden olacak. Benzer bir modeli annem örmüştü. Robası yapraklı şiş örgü hırka modeli örmüştü. Bende örgü çiçek motifleri ile süslemiştim. Aynı desensen bebek şapka modelleri de ördü. Harika oldu. Kızım 1, 5 – 2 yaşında iken çok kullandık. Örgü bebek bolero yapımı çok kullanışlı oluyor. Küçükken yelek, biraz büyüdüğünde bolero olarak kullanabiliyorsunuz. Bebek örgülerinde yelekler, hırkalar, battaniyeler en çok ördüğümüz örgülerden. Ve yaprakları örgülerimizde çok kullanıyoruz. Çok yakışıyor. Örgü bolero yapılışında da yine yaprak desenini kullanıyoruz. Desen, model çok güzel. Kolları uzatarak örgü hırka modelleri olarak da kullanabilirsiniz.

Örgü Bolero Yelek Yapımı

Işıl Hanımın ellerinden çok güzel bir tasarım daha. Örgü bolero yapılışı. 1 adet yumaktan çıkıyor. Elinizde olan parça ipleriniz varsa kullanabilirsiniz. Robadan başlayarak örüyoruz yeleği. 110 gram bir iplik kullanılmış. Şiş olarak 3,5 mm tercih edilmiş. Bu şişe uygun ipler seçebilirsiniz. Orta kalınlıkta bir iplik. % 100 akrilik bir ip kullanılmış. Nako elit baby kullanabilirsiniz. Şişe 72 ilmek atarak başlıyoruz.

Örgü Bolero Yapılışı

Yelek bittiğinde yukarıdaki gibi görünecek. Çok güzel değil mi. Eğer sizde örmek isterseniz hemen videoya geçebilirsiniz. Beyazlar ile örüp çiçekler, inciler ile süsleyebilirsiniz. Örgü bolero yapılışı için tüm detaylar videoda. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler