Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Bere Tarifleri

Bere modellerinden renkli çok güzel bir model tarifi daha. Modelin yapılışını sizlere şemalı olarak hazırladık. Şemadan takip ederek bere tariflerini örebilirsiniz. Bere tariflerinde kullandığımız örnekleri örgü kazak modellerinde, bebek örgü modellerinde de kullanabilirsiniz. Yeni bere tariflerine geçmeden önce daha önce ördüğümüz birkaç modelden bahsedelim. Yıldız örgü bere yapılışı son paylaştığımız modellerden. Çok severek öreceğiniz yumuşacık bir model. El örgüsü bere modeli ve yapılışında takım olarak örüp kullanacağınız çok örnek var. Beğendiklerinizi kendinize, hediyelik olarak da örebilirsiniz. Satış yapıyorsanız satış amaçlı da örebilirsiniz.

Şişle Bere Yapımı Anlatımlı

Bere tarifleri renkli çok güzel bir model. Bitiminde ponpon kullandığımız bir örnek. Dilerseniz kürk ponponlar da kullanabilirsiniz. Bere üzerinde desen olarak kar tanesi ve çam ağacı örneği var. O desenleri farklı örgülerinizde de kullanabilirsiniz. Modeldeki şapka için 86 ilmek ile başlıyoruz. Daha sonra 2 düz 2 ters lastik örüyoruz. Lastik kısmını tamamladıktan sonra modeli kurmaya başlıyoruz.

Bere Tarifleri

Şemamız yukarıdaki gibi. Her bir kare 1 ilmek olarak sayıyoruz. Şemadaki K2tog iki ilmeği birlikte düz olarak örüyoruz anlamına geliyor. Hazır gibi duran çok güzel bir model. Renkli kısımlarda batik ipler kullanabilirsiniz. Yada elinizde kalan artık ipleriniz varsa renkli kısımlar için kullanabilirsiniz. Arkadaşlarınıza doğum günlerinde hediye edebilirsiniz. Şapkanın son halini görelim. Daha ayrıntılı bilgiye kaynak kısmından ulaşabilirsiniz.

Bere Tarifleri 1

Bere Tarifleri 2

Kaynak : https://www.yarnspirations.com/row-en/bernat-love-to-knit-fair-isle-hat/BRK0116-027798V.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler