Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığla Kolay Şapka Nasıl Örülür?

Bere modellerinden güzel bir tarifle devam ediyoruz. Tığla yapılan şapkayı çok seveceksiniz. Eşinize, kendinize, çocuklarınıza hemen örmeye başlayacaksınız. Erkek örgü modellerinde, bayan örgü modellerinde kullanacağınız şapka modellerinden. Şapkayı ördüğümüzde aynı iple ponpon yaparak tamamlıyoruz. Kürk ponponlarla da tamamlayabilirsiniz. Özellikle bayanlar için ördüğünüzde. Şapkanın ara rengine uygun kürk ponponlarla çok güzel olacaktır. Tığla kolay şapka nasıl örülür geçmeden önce daha önce ördüğümüz birkaç modelden bahsedelim. İlk paylaştığımız andan itibaren çok sevilen bir modelimiz var. Çapraz fıstık modeliyle yapmıştık. Batik iplerle en güzel şapka modellerini örmüştük. Detaylara dokuma modeli şapka yapımından ulaşabilirsiniz. Tığ işi örgü bere şapka yapılışı yine büyük küçük tüm kızlara öreceğiniz modellerden. Genç kızlar bayılacak. Yandan düğmeli şapkayı çok sevecekler. Diğer bir şapka ise erkekler için. Erkekler için bere şapka örülüşü dokuma şeklinde, ekose şeklinde bir şapka. Tek renk ördüğümüz modellerden. Dilerseniz batik iplerle veya tek renk iplerle ekose deseni de oluşturabilirsiniz. Şimdilik önerilerimiz bu kadar. Gelelim yeni model şapkanın anlatımına.

Tığla Yapılan Şapka Modelleri Anlatımlı

Videolu anlatımıyla hazırladığımız güzel bir şapka. Şapkada kullanılan tığ işi örnekleri farklı örgülerinizde de kullanabilirsiniz. Mesela bebek yeleklerinde, hırkalarında çok güzel durur. Battaniyelerde kullanabilirsiniz. Takım boyunluklar, atkılar örebilirsiniz. Sadece şapka olarak değil çeşitli örgülerde de kullanabiliriz.

Tığla Kolay Şapka Nasıl Örülür? 1

Kaynak kısmında bulunan linkte yine şapkayla ilgili detaylara ulaşabilirsiniz. Birkaç tığ tekniğinin bir arada kullanıldığı çok şık bir şapka. Büyük küçük herkes için örülebilir. Şimdi aşağıdaki videodan tığla kolay şapka nasıl örülür izleyelim.

Tığla Kolay Şapka Nasıl Örülür?

 

Kaynak : https://richtexturescrochet.com/grand-canyon-beanie-crochet-pattern/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler