Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Şapka Modelleri ve Yapılışı

Örgü şapka modelleri ve yapılışı hazırladık. Bere modellerini istediğiniz renklerde örebilirsiniz. Kız çocukları için, genç kızlar için çok güzel bir örnek. Aynı tığ işi örgü modelini farklı örgü modelleri ve yapılışlarında da kullanabilirsiniz. Bebek yelek modellerinde, örgü etek modellerinde de güzel durur örnek. Bebek şapkası örgü modelleri ve yapılışını ilmek sayılarını, zincir sayılarını, lastik kısmını ayarlayarak her yaşa göre örebilirsiniz. Çocuk bere modelleri ve yapılışı için detaylı anlatıma geçelim ve örmeye başlayalım.

Örgü Şapka Yapımı

Sarı rengi ile çok dikkat çekici güzel bir şapka. 2 renkli olarak da örebilirsiniz. Tepe noktasına kürk takabilirsiniz. Ponpon yapabilir takabilirsiniz. Bere yapılışı için 1 tığ 1 ip yeterli olacak. Verdiğimiz ölçüler aynı iple olduğunda 0 – 6 aylık bebekler için uygun olacak. Kartopu sarı renkli ip kullanıyoruz. Ponponu beyaz renkle yaptık. Şapkaya 176 zincirle başlıyoruz lastik kısmını 2.5 mmle örüyoruz. Bir ilmek iç kısmından, bir ilmek ön kısmında alıyoruz dört sıra yapıyoruz. Tığ işi lastiki tamamlıyoruz.

Örgü Şapka Modelleri ve Yapılışı 2

Üst sıraya çıkıyoruz iki sık iğne yapıyoruz ve 5 trabzan atlayıp 6. trabzanın tepesine 11t rabzan yapıyoruz. İlmeğimizi uzatarak, 6 trabzana sık iğne ile sabitliyoruz ve tekrar aynı işlemi yaparak 4 model yapıyoruz beremize. Bir üst sıraya geçiyoruz 4 sıra sık iğne yapıyoruz. Tekrar 6 sık iğne yapıyoruz ve ve 11 trabzan yaptığımız modelin ortasındaki 5. trabzana sık iğne ile sabitliyoruz. Resimde gördüğünüz gibi. Ve tekrar bir üst sırada modeli tekrar yapıyoruz. Bu şekilde üst üste 4 model yapıyoruz ve eksiltme işlemi yapıyoruz. 3 kez  2 ilmeği bir topluyoruz. Bu sırayı bu şekilde tamamlıyoruz. Bir üst sırada 2 sık iğne örüyoruz 1 eksiltme yapıyoruz. Sırayı tamamlıyoruz. Ve ipimi uzun bırakarak kesiyoruz. İğne yardımı ile son sırada ki sık iğnelerimizin içlerinden alarak topluyoruz ve büzme işlemi yapıyoruz. Sonunda ister ponpon ister hazır ponponu dikiyoruz. Ponpon için kartopu beyaz kullandık. Aynı renk ile de yapabilirsiniz. İçine beyaz da katabilirsiniz.

Örgü Şapka Modelleri ve Yapılışı

Örgü Şapka Modelleri ve Yapılışı 3

Örgü Şapka Modelleri ve Yapılışı 1

Örgü Şapka Modelleri ve Yapılışı 4

Örgü Şapka Modelleri ve Yapılışı 6

Maalesef şapkanın yapılış videosu kaldırıldığı için yayınlayamıyoruz. Benzer bir örneğin yapılışını videolu olarak izleyelim. Şapkanın sayılarını yukarıda bulabilirsiniz.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler