Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Balık Sırtı Örgü Şapka Yapılışı

Örgü bere modelleri anlatımıyla devam ediyoruz. Sırada balık sırtı örgü şapka yapılışı var. Geçtiğimiz günlerde balık sırtı örgü eldiven yapılışından bahsetmiştik. Bugünde takımı tamamlıyoruz. Örgü şapka modellerini örüyoruz. Ayrıca bu modelden örgü boyunluk modelleri veya örgü atkı modelleri de örebilir tam takımı tamamlayabilirsiniz. Tığ işi balık sırtı örneğiyle sadece eldiven veya şapka örmüyoruz. Örgü çanta modelleri, örgü yastık modelleri, örgü hırka modelleri, bebek örgüleri örüyoruz. Çanta örmek istediğinizde kağıt ipleri, hasır ipleri kullanabilirsiniz. Hasır iplerle balık sırtı modelle örgü sepet modelleri, örgü paspas modelleri örebilirsiniz. Mesela farklı örgüler örmek isterseniz balık sırtı kolay yelek yapılışına göz atabilirsiniz. Şimdi balık sırtı örgü şapka yapılışını öğrenmeye geçelim.

Balık Sırtı Şapka Nasıl Örülür?

Kaynak kısmında bulunan linkten detaylı yapılışına ulaşabilirsiniz. Kısa sürede tamamlayacağımız kolay bir şapka. Enine örüyoruz. Bu yüzden her yaşa göre ayarlaması kolay olacak. Şapkanın yapılışında kalın ipler kullanıyoruz. 7 mm tığa uygun ipler kullanabilirsiniz. Eğer bu ölçülerde iple ve tığla örecekseniz bebekler için 16, yürümeye başlayan çocuklar için 18, gençler için 20, büyükler için 22 zincir çekerek başlıyoruz. Zincir çektikten sonra 2. zincirden itibaren sık iğne yapıyoruz. 1 zincir çekip dönüyoruz. Örneği kurmaya başlıyoruz.

Balık Sırtı Örgü Şapka Yapılışı 5

Balık Sırtı Örgü Şapka Yapılışı 2

Balık Sırtı Örgü Şapka Yapılışı 3

 

Balık Sırtı Örgü Şapka Yapılışı 4

İstediğimiz ölçülere gelince yan dikişleri birleştiriyor tepe kısmındaki ipleri toplayarak büzüyoruz. İstersek ponpon yada kürk takıyoruz. Bitiyoruz.

Balık Sırtı Örgü Şapka Yapılışı

Balık Sırtı Örgü Şapka Yapılışı 1

Balık Sırtı Örgü Şapka Yapılışı 4

Son olarak videoya geçelim ve balık sırtı örgü şapka yapılışını izleyelim.

Kaynak : https://www.lakesideloops.com/heath/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler