Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Fıstıklı Örgü Şapka Yapılışı

Tığ işi örgü modelleri ile devam ediyoruz. Sırada çok güzel fıstıklı örgü şapka yapılışı hazırladık. Resimli anlatımı ile. Her yaşa göre örüp kullanabileceğiniz şık bir şapka. Fıstıklı şapka örneklerinden, değişik modellerden bahsettik bugüne kadar. Şimdi onlara değinelim. Fıstıklı şapka tarifi kırmızı beyaz renklerde ördüğümüz bir şapka. İlk paylaştığımız tariflerden biri dokuma modeli şapka yapımı idi. Ekose iplerle ördüğümüz çapraz fıstıklardan oluşan bir model. Fıstıklı örgü şapka yapılışıörgü boyunluk modelleri ile takım olarak da örebilirsiniz. Zincir çekip halka oluşturabilir daha sonra üzerine örneği kurabilirsiniz. Takım olarak kullanılacak en güzel örneklerden. Videolu fıstıklı şapka nasıl örülür diğer paylaştığımız modellerden. Yine boyunluk olarak, örgü patik modellerinde kullanabileceğiniz örneklerden. Şimdi yeni modelimizin yapılışına geçelim. Ufak dokunuşlarla şapkamızı süsleyelim.

Fıstıklı Şapka Nasıl Örülür?

Tığ işi lastik, saç örgüsü ve düğme ile süslenmiş bir şapka. Önce fıstıklı kısmı örüyoruz. Daha sonra lastiği. İsterseniz tam tersi işlemde yapabilirsiniz. Üst kısımlara gelince eksiltme yapabilirisniz. Fıstıklı şapka nasıl örülür önce hemen şemamızı görelim.

Fıstıklı Örgü Şapka Yapılışı

Sihirli halka ile başlıyoruz. Daha sonra içine aralarda 2 zincir çekerek 4 fıstık yapıyoruz. Daha sonra zinrcilere ve her fıstığın üzerine fıstık yaparak şapkayı örmeye devam ediyoruz. 8 tur boyunca bu şekilde örüyoruz. 96 fıstık oluyor. 11 tur hiç artırma yapmadan örüyoruz.

Tığ ölçüsünü 1 mm küçültüp lastiğe geçiyoruz. Şimdi fıtığı nasıl yapacağız resimli olarak örelim. Yuvaya batıyoruz ilmeği uzatıyoruz, tığa ilmek alıp tekrar batıyoruz. Bu şekilde yapıyoruz.

Fıstıklı Örgü Şapka Yapılışı 4

Fıstıklı Örgü Şapka Yapılışı 5

Fıstıklı Örgü Şapka Yapılışı 6

Fıstıklı Örgü Şapka Yapılışı 7

Fıstıklı Örgü Şapka Yapılışı 2

Fıstıklı Örgü Şapka Yapılışı 3

Yukarıda verdiğimiz boyutlar çocuklar içindir. Diğer boyutlara ve daha detaylı bilgiye kaynak kısmından ulaşabilirsiniz. Lastik kısmına küçük bir saç örgü ve düğme ekliyoruz.

Fıstıklı Örgü Şapka Yapılışı 1

Şapka tamamdır. Gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Yakında boyunluk tarifi de gelecek. Takım olarak kullanabileceksiniz.

Fıstıklı Örgü Şapka Yapılışı 8

Kaynak : https://www.mooglyblog.com/madly-in-love-hat/

www.mooglyblog.com/puff-stitch-tutorial/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler