Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Bere Yapımı

Çok seveceğiniz bir modelle devam ediyoruz. Hem şemalı anlatımlı hem de videolu anlatımlı olarak örgü bere yapımını izleyebilirsiniz. Her renkle kız çocukları için şahane olacak bir model. Düz örgü, burgu gibi modellerle şapkamızı örüyoruz. Bere modelleri için yabancı örgü modellerinden bir tarif. Benim gibi dil bilmiyorsanız ellerini takip ederek örebilirsiniz. Ben öyle yapıyorum. Belki bunu daha önce birçok kez söyleyerek başınızı ağrıtmış olabilirim. Örgü bere modellerinde ve diğer birçok yabancı örgüde ellerini takip etmeyi kullanabilirsiniz. Tığ işinde şemadan çıkartabiliyorum. Şiş örgüde bazı modellerde şemadan çıkartabiliyorum. Eğer videosu varsa mutlaka izliyorum. Çocuklar için öreceğiniz şapkalarda videolu şişle baykuş çocuk beresi yapımı hazırlamıştık. Kızım için örmüştüm. Uzun süre severek kullandığımız en sevdiğimiz şapkalardandı. Haraşo örgü şapka yapılışı ilmek sayıları ayarlanarak her yaşa göre erkek kız fark etmez örebileceği bir şapka. Örgü bere anlatımlı modellerden daha fazla örnek için önceki tariflerimizi inceleyebilirsiniz. Gelin şimdi örgü bere yapımının anlatımına geçelim.

Açıklamalı Örgü Bere

Kolay örgü modellerinden güzel bir şapka. İçinde burgu modeli kullanacağınız gibi dilerseniz farklı şiş örgü desenleri de kullanabilirsiniz. 10 ilmek ile başlanıp artarak ilerleyen bir örnek. Daha sonra yine eksiltmeler yaparak şekil verdiğimiz bir şapka. İlk olarak örgü bere yapımı için 2 şemamızı görelim. İlk şema başlangıç diğeri ise 2. şema. Bitiş şeması.

Örgü Bere Yapımı 1

Örgü Bere Yapımı

Şemadan da takip ederek şapkayı örebilirsiniz. Videodan destek alarak örebilirsiniz. Artırmalarla dikdörtgen bir parça örüyoruz. Daha sonra şapkamıza dikerek şekil veriyoruz. Ortaya aşağıdaki gibi kolay ve gösterişli bir şapka çıkıyor.

Örgü Bere Yapımı 2

Evet gelelim örgü bere yapımını baştan sona detaylarıyla anlatan videomuzu izlemeye. Bol hobili huzurlu günler dileriz. İyi seyirler.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler