Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kırkyama Tekniği Atkı Bere Modelleri ve Yapılışı

Daha önce sizlere kırkyama tekniği örgü nasıl yapılır ayrıntılı bir şekilde anlatmıştık. Sizlere aynı modelle bir fikir , model paylaşımında bulunacağız. Yapılışına önceki yazımızdan ulaşabilirsiniz. Yine aynı modeli tığ işi kırkyama örgü modeli yapılışını da paylaşmıştık. Aynı modeli isterseniz tığ işi örgü modeli olarak isterseniz şiş örgü modeli olarak yapabilirsiniz. Örgü atkı modellerini yaparken motifleri düz olarak ekleyerek yapıyorsunuz. Örgü şapka modeli yapılışına dair sizlere şemasını vereceğiz. Tam ve yarım motiflerden oluşuyor. Motif sayılarını siz kendi ölçülerinize göre ayarlayabilirsiniz.

Kırkyama Örgü Modeli Atkı Şapka Nasıl Yapılır?

Motifin ayrıntılı yapılışını daha önce sizlerle paylaşmıştık. Birçok örgü modelinizde kullanabilirsiniz. Bebek battaniye modellerinde, hırka modellerinde, atkı, şapka , eldiven modellerinde ve birçok örgü modellerinde kullanabilirsiniz. Biz şimdi atkıya, şapkaya ve eldivene güzel bir örnek vereceğiz. Daha önce renk renk evde kalan ipleri değerlendirerek battaniye örmüştük. Bugün takım olarak atkı ve şapka örüyoruz. Atkıyı motifleri normal düz şekilde ekleyerek yapıyoruz. Eldivenin şeması yok. Ama şapkanın şeması mevcut. Aşağıdaki gibi örüp daha sonra tepeden dikerek birleştirebilirsiniz.

Kırkyama Tekniği Örgü Atkı - Şapka Yapımı 4

Ve motifleri atkı olarak, şapka olarak eklediğimizde çok güzel oluyor. Tek renk olarak da örebilirsiniz. İki renkli veya daha fazla renklerde de. Bence iki renkli daha güzel olmuş. Modeli göstermiş. İp olarak YarnArt kullanılmış. Sizde beğendiğiniz iplerle örebilirsiniz. Kız içinde erkek içinde uygun bir örnek.

Kırkyama Tekniği Örgü Atkı - Şapka Yapımı 3

Kırkyama Tekniği Örgü Atkı - Şapka Yapımı 2

Kırkyama Tekniği Örgü Atkı - Şapka Yapımı 1

Kırkyama Tekniği Örgü Atkı - Şapka Yapımı 6

Kırkyama Tekniği Örgü Atkı - Şapka Yapımı 5

Kırkyama Tekniği Örgü Atkı - Şapka Yapımı

Kaynak : http://www.liveinternet.ru/users/jponomore/post248301337/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler