Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kolay Dantel Boyunluk Yapılışı

Örgü boyunluk modellerinden çok güzel bir örnek yapılışı hazırladık. Kolay dantel boyunluk yapılışı. Severek öreceğimiz modellerden. Her çeşit iple yapacağımız zarif örneklerden. Boyunluğumuzun boyutlarını istediğimiz gibi ayarlayabiliriz. Sanki etol şal modelleri olarak da uyarlandığında da güzel durur diye düşünüyorum. Kolay boyunluk yapımı için kalın ipler seçtiğinizde boyutlar değişecektir. Orta kalınlıkta iplerle örebiliriz. Çok güzel duracaktır. 3 mm tığla uygun iplerle boyunluğumuzu örebiliriz. Dantel boyunluk modellerinde kenar oyalı kolay atkı yapılışı ilginizi çekebilir. İncelemenizi öneririm. Daha fazla model için önceki tariflerimizi inceleyebilirsiniz. Şimdi çok beğeneceğimiz kenarı çiçekli kolay boyunluk modellerinin yapılışını inceleyelim.

Dantel Boyunluk Nasıl Örülür?

Şemalı anlatımla ayrıntılı anlatımla harika bir boyunluk yapılışı hazırladık. Kolay dantel boyunluk yapılışı hazırladık. Boyunluk 3 mm tığla örülüyor. 3 mm tığla uyumlu iplerle örebilirsiniz. Boyutları ise 28 x 120 cm. Örgü fular modelleri, kolay dantel boyunluk yapılışı olarak kullanacağımız modeli örgü yelek modellerinde de kullanabiliriz. Yeleği bitirdikten sonra etek uçlarına çiçekleri yapabiliriz.

Kolay Dantel Boyunluk Yapılışı 5

Boyunluğumuzun şeması yukarıdaki gibi. Önce iç kısmı örüyoruz. Sonra kenarına çiçekleri ekliyoruz. Boyunluk için istediğimiz uzunlukta zincir çekiyoruz. Zincir üzerine 2 trabzan yapıyoruz. 2 zincir çekiyoruz. 2 trabzan atlıyoruz. Aynı yere V trabzan yapıyoruz. ( 1 trabzan, 1 zincir, 1 trabzan) Sonrasında 2 zincir çekip 2 zincir atlıyor ve 2 trabzan yapıyoruz. Örneğimiz bu şekilde. İstediğimiz boyutlara gelene kadar şekilde örüyoruz. Sonra kenar oyamızı yapıyoruz.

Sıra geldi kolay dantel boyunluk yapılışının son haline göz atmaya. Eğer aklınıza takılan bir konu olursa çekinmeden sorabilirsiniz.

Kolay Dantel Boyunluk Yapılışı 7

Kolay Dantel Boyunluk Yapılışı 8

Kolay Dantel Boyunluk Yapılışı 4

Kolay Dantel Boyunluk Yapılışı 3

Kolay Dantel Boyunluk Yapılışı

Kolay Dantel Boyunluk Yapılışı 1

Kolay Dantel Boyunluk Yapılışı 2

Kolay Dantel Boyunluk Yapılışı 6

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/483

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler