Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Haraşo Örgü Şapka Yapılışı

Haraşo örgü modeli ile örülmüş çok güzel kolay şık bir şapka modeli yapılışı hazırladık. Videodan takip ederek kolay örgü şapka modelinin yapılışını örebilirsiniz. Kapşon şeklinde çok güzel bir şapka. Haraşo örgü şapka yapılışı önden ve arkadan düz örülerek yapılıyor. Beğendiğiniz farklı şiş örgü örnekleri ile örgü modellerini örebilirsiniz. Örgü bere modelleri, örgü şapka modellerinin en güzel örneklerine bizi takip ederek ulaşabilirsiniz. Şişler, ipler hazır olduktan sonra anlatımla örgü modelleri ve yapılışlarını rahatlıkla yapabilirsiniz. Bebek şapka modellerini abi kardeş, abla kardeş, ikiz kardeşlere takım olarak örebilirsiniz. Çok güzel olacaktır. Çocuklarımızın sevdiği renkleri seçebiliriz. Örgü şapka ve boyunluk yapılışı, örgü atkı modelleri ile birlikte şapka bir arada güzel bir model. Haraşo örgü şapka yapılışı için iplerimiz hazırsa tarifine geçelim.

Haraşo Kolay Şapka Nasıl Örülür?

Haraşo örgü ön sırada ve arka sıradan düz olarak örülüyor. Tabi ters olarak örenlerde var. Sizin hangi görüntü hoşunuza gidiyorsa, hangisini daha çok beğeniyor ve kolay geliyorsa onu seçebilirsiniz. Kulakları ördek çok güzel bir şapka. Haraşo örgü şapka yapılışı herkesin rahatlıkla örebileceği kolaylıkta. Önce şapkanın şemasını ve ölçülerini görelim.

Haraşo Örgü Şapka Yapılışı 5

Haraşo Örgü Şapka Yapılışı 2

Kısaca resimlerle şapkanın yapılışına değinelim. Önce iki kulağı birden örüyoruz. Daha sonra bu iki kulağı araya ilmek atarak birleştiriyoruz. Aynı sayıda artırma yapmadan örmeye devam ediyoruz. Daha sonra ilmeklerin yarısını diğer şişe alıyor ve birlikte örerek bitiriyoruz. Tepede 5 ilmek bırakıyoruz. Bu 5 ilmeği istediğimiz uzunlukta kordon örgü örüyoruz. Bitiriyoruz. Daha sonra 6 ilmek ile uzun şerit örüyor şapkanın tüm çevresine dikiyoruz.

Haraşo Örgü Şapka Yapılışı 11

Haraşo Örgü Şapka Yapılışı 15

Haraşo Örgü Şapka Yapılışı 9

Haraşo Örgü Şapka Yapılışı 10

Haraşo Örgü Şapka Yapılışı 17

Haraşo Örgü Şapka Yapılışı 13

Haraşo Örgü Şapka Yapılışı 14

Haraşo Örgü Şapka Yapılışı 16

Haraşo Örgü Şapka Yapılışı 12

Videoda küçük ilmek sayıları ile şapkanın nasıl örüleceği gösterilmiştir. Siz ilmek sayılarını, genişliklerini ayarlayarak daha büyük çocuklar için örebilirsiniz. Videodaki ölçüler oyuncak bebekler için uygun olacaktır. Haraşo örgü şapka yapılışı için görünüşünü inceleyelim.

Haraşo Örgü Şapka Yapılışı

Haraşo Örgü Şapka Yapılışı 7

Haraşo Örgü Şapka Yapılışı 6

Haraşo Örgü Şapka Yapılışı 4

Haraşo Örgü Şapka Yapılışı 3

Haraşo Örgü Şapka Yapılışı 8

Haraşo Örgü Şapka Yapılışı 1

Ve sıra geldi şapkanın nasıl örüldüğünü izlemeye. Erkek ve kız bebekler için çocuklar için severek örebilirsiniz.

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/8112

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler