Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Şapka Yapılışı

Belki bu modeli bilenleriniz vardır. Lif modeli olarak bende görmüştüm bir yerde ama biz bu modelden şapka yapacağız. Diğer örgü modellerini de sitemizden inceleyebilirsiniz.

Örgü Şapka Nasıl Yapılır ?

Pembe ve gri iplik , tığ ve makasa ihtiyacımız olacak.

Örgü Şapka Yapılışı 3

Pembe iplikle 128 zincir çekip halka oluşturarak başlayalım. Daha sonra üzerine başta 3 zincir çekerek yanına 6 trabzan yapalım. Daha sonra 1 zincir çekip 1 zincir atlayalım ve 7 trabzan yapalım. Sıra sonuna kadar.

Örgü Şapka Yapılışı 12

Örgü Şapka Yapılışı

Tekrar şimdiki tura da 3 zincir çekerek başlayalım. Yanına iki trabzan yapalım. 1 zincir çekip 1 zincir atlayıp 1 trabzan yapalım. 1 zincir çekip 1 tarbzan yapalım ve tekrar 1 zincir çekip 3 trabzan yapalım. Sıra sonuna kadar.

Örgü Şapka Yapılışı 4

Bu turda 4 zincir çekelim. 1 zincir atlayalım 1 trabzan yapalım. 1 zincir çekelim. 1 zincir atlayıp bir trabzan yapalım. Sıra sonuna kadar.

Örgü Şapka Yapılışı 8

Gri ipliğe geçelim. 3 zincir, 2 trabzan, aynı yere 3 trabzan, resimdeki gibi sırası ile daha önceki turlarda yaptığımız yuvalara içinden ilmek geçirelim. 2 zincir çekelim aynı yere 3 trabzan yapalım. 2 zincir çekip aynı işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

Örgü Şapka Yapılışı 2

Bu şemayı da örerken kullanabilirsiniz.

Örgü Şapka Yapılışı 11

3 zincir çekip 7 trabzan yapalım. 1 zincir çekip 7 trabzan daha yapalım. Sıra sonuna kadar.

Örgü Şapka Yapılışı 6

Bu turda 3 zincir çekerek başlayalım. Yanına iki trabzan yapalım. 1 zincir çekip 1 zincir atlayıp 1 trabzan yapalım. 1 zincir çekip 1 tarbzan yapalım ve tekrar 1 zincir çekip 3 trabzan yapalım. Sıra sonuna kadar. Sonraki turda  4 zincir çekelim. 1 zincir atlayalım 1 trabzan yapalım. 1 zincir çekelim. 1 zincir atlayıp bir trabzan yapalım. Sıra sonuna kadar.

Örgü Şapka Yapılışı 9

Pembe renkli ipe geçip tekrar yapraklı kısmı yapalım. Renk değiştirerek 6 yaprak olana kadar aynı şekilde örelim.

Örgü Şapka Yapılışı 5

Örgü Şapka Yapılışı 1

Şapkanın üst ilmeklerine iplik geçirelim. Geçirdiğimiz ipliği büzdürelim ve sökülmemesi için sıkıca bağlayalım. Daha sonra şapkanın üst kısmına ister tüy, ister ponpon dikelim. Soğuk kış günlerinde yavrularımızı sıcacık tutacaktır. Bu modelden örgü battaniye, lif modeli örebilirsiniz. Onlarda da çok güzel duracaktır.

Örgü Şapka Yapılışı 10

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler