Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Ayıcık Şapka Yapılışı

Hem yetişkinler için hem de çocuklar için öreceğimiz ayıcık şapka yapılışı hazırladık. Resimlerle tarifi yer alıyor. Yine kaynak kısmında bulunan linkten detaylı anlatıma ulaşabilirsiniz. Peluş iple peluş şapka modelleri ve yapılışları hazırladık. Anne kız, anne oğul, iki kardeş kombin olarak örebilirsiniz. Bere modelleri ve yapılışlarında kulak kısmını değiştirebilir birçok hayvan figürlü şapkaya çevirebilirsiniz. Tavşan kulak şapka, zürafa şapka, koala şapka, penguen şapka, kuzulu şapka modelleri  gibi birçok modele çevirebilirsiniz. Hiç kulak eklemeden kapşon şapka modelleri olarak kullanabilirsiniz. Ben mesela farklı bir renkle örüp kendim için kullanmak istiyorum. Kızım için belki figürlü yapabilirim. Figürlü, desenli şapkalarda kuzulu şapka yapılışı da çok tercih ediliyor. Kazaklarda, süveterlerde, battaniyelerde, bebek örgülerinde kuzu desenini çok kullanıyoruz. Peluş ipleri örgülerimizde kullanmayı seviyoruz. Yumuşacık oluyor. Bugün çok beğeneceğimiz örgü şapka ve boyunluk yapılışının bir arada olduğu bir tarif hazırladık. Hadi inceleyelim.

Ayıcık Şapka Nasıl Örülür?

Yumuşacık bir şapka tarifi var sırada. Peluş ipler, ana kuzusu ipler kullanabilirsiniz. Elinizde olan farklı yapıda ipler de kullanabilirsiniz. Tabi ölçülere dikkat etmeniz gerekir o zaman. Şapkaya kulakları ekleyebilir yada iptal edebilirsiniz. Tercih sizin. Ayıcık şapka yapılışında kulak değişimi yapabilirsiniz. Farklı ipler kullandığınızda ölçülere dikkat etmelisiniz.

Ayıcık Şapka Yapılışı

Çocuklar içinde yetişkinler için de örebilirsiniz.

Ayıcık Şapka Yapılışı 1

Soğukta sıcacık tutacak giymesi keyifli el örgü şapka modellerinden. Şapkanın kapşon bölümü için sihirli halka içine 12 trabzan yapıyoruz. 1 ör 1 artır, 2 ör 1 artır olarak devam ederek 72 trabzana kadar çıkıyoruz. Sonra 1 tur azaltıyoruz 60 trabzana düşüyoruz. Şimdi tur sonuna gelince dönerek örmeye devam edeceğiz. 7 – 8 tur 60 trabzan olarak tur sonuna gelince dönerek örüyoruz. Tur başlarında 3 zincir çekiyoruz.

Ayıcık Şapka Yapılışı 8

Artık alt bölümü yapmaya geçiyoruz. Burada azaltma yaparak 44 trabzana düşüyoruz. 8 tur 44 trabzan olarak örüyoruz. Tur başında 3 zincir çekiyoruz. Kulaklar için sihirli halka içine 12 trabzan yapıyoruz. 1 tur daha 12 trabzan yapıp bitiriyoruz.

Ayıcık Şapka Yapılışı 9

Ayıcık Şapka Yapılışı 10

Aşama aşama resimlerle şapkanın örülüşünü gördük. Yine ayrıntılı bir şekilde tarifini verdik. Yetişkin boyutunu hazırladık. Diğer boyutlar için kaynak kısmını inceleyebilirsiniz.

Ayıcık Şapka Yapılışı 5

Ayıcık Şapka Yapılışı 4

Ayıcık Şapka Yapılışı 2

Ayıcık Şapka Yapılışı 3

Ayıcık Şapka Yapılışı 6

Ayıcık Şapka Yapılışı 7

Kaynak : https://www.sweetsofties.com/2019/08/fluffy-hooded-bear-cowl.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler