Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kapşonlu Atkı Nasıl Örülür?

Bugünlerde havalar güzel gidiyor. Ama sonbahar havası hiç belli olmuyor. Birden soğuyuveriyor. İyice soğumadan sizlere çok güzel bir şapka modelinden bahsedeceğiz. Atkı ve şapka bir arada. Örmesi zor değil. Kolay bir model. Şemasını sizlere vereceğiz. İstediğiniz örgü modelini kullanarak yapabilirsiniz. Birçok şiş örgü modelini kullanabilirsiniz. Teknik olarak , şema olarak aynısını kullanıp farklı modeller yapabilirsiniz. Şiş ile saç örgü modeli yapılışını sizlere daha önce ayrıntılı bir şekilde vermiştik. Saç örgü modeli yapmak istiyorsanız oradana takip ederek yapabilirsiniz. Şapka modelleri için beğendiğiniz , sevdiğiniz modelleri kullanabilirsiniz.

Kapşonlu Atkı Yapımı

Öreceğimiz modelin uzunluğu atkıda 210 cm genişliği 30 cmdir. Şapkanın boyutları ise 72 x 84 cmdir. Kullanılan ipliğin özellikleri % 75 yün % 25 ipektir. Şapka kısmı için 7 mm şiş kullandık. Modelin şemasını aşağıda veriyoruz. İçi dolu kare düz ilmeği içinde 2 boş kare olan ise ters ilmeği simgeliyor. Altalırında çizgi ile belirtilmiş ilmekler ise saç örgünün değişim kısmını belirtiyor. 5 + 5 ilmekleri yer değiştirerek saç örgüsünü yapıyoruz. Dileyenler başka modelde kullanabilirler.

Kapşonlu Hırka Nasıl Örülür? 2

Aşağıda ise örgünün şeması var. Daha ayrıntılı bilgiyi kaynakça bölümünden ulaşabilirsiniz.

Kapşonlu Hırka Nasıl Örülür? 3

Daha sonra atkının uç kısımlarına püskül takıp bitiriyoruz. İlmek sayılarını örmek istediğiniz bedene göre ayarlayabilirsiniz.

Kapşonlu Hırka Nasıl Örülür?

Kapşonlu Hırka Nasıl Örülür? 1

Kaynak : http://crochetblog.net/beautiful-hooded-scarf-free-pattern/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler