Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Peluş Şapka Modelleri ve Yapılışları

Bebekler için yetişkinler için harika şapka modelleri ve yapılışları hazırladık. Boyutları ayarlayarak ve desen değişikliği yaparak her yaşa göre ayarlayıp örebilirsiniz. Bere modellerini ayıcıklı, tavşanlı, lamalı gibi birçok modelde örebilirsiniz. İsterseniz hiç bir hayvan figürüne benzetmeden sade olarak örebilirsiniz. Anne kız, anne oğul şapkalar örerek takımlar oluşturabilirsiniz. Kürklü ipler, peluş ipler ile örüyoruz şapkayı. Aynı teknikle örülmüş örneklerde hazırladık sizlere. Kendiniz için sade çocuklarınız için figürlü şapkalar örebilirsiniz. Çocuklarda figürlü şapkalar çok güzel çok sevimli duruyor. Kurabiye canavarı şapka yapılışı mavi renk sakallı iplerle örülmüş bir örnek. Bebek şapka modellerinde panda şapka yapılışını düz klasik iplerle veya peluş iplerle örebilirsini. Peluş ipler biraz kalın olduğu için ölçüler değişecektir. Buna dikkat ederek örebilirsiniz. Tığ işi örgü modelleri ile şiş örgü modelleri ile örülmüş birçok tarifimiz var. Şimdi peluş şapka modelleri ve yapılışlarını inceleyelim.

Örgü Şapka Yapılışı

Videolu anlatımla örgü şapka yapılışı hazırladık. Çok güzel modeller ve üzerine istediğiniz gibi uyarlayabilirsiniz. Şapkanın yapılışında aşağıdaki gibi peluş iplikler kullanacağız. İpimizle uygun normal iplikler. Aynı zamanda 4,5 mm tığ ve 12 mm tığ kullanılmış.

Peluş Şapka Modelleri ve Yapılışları 36

Şapkayı örmek için videoda peluş iplikle 12 mm tığ ile 30 zincir çekip halka oluşturularak başlanmış. Üzerine 30 sık ine yapalım. Yetiştin boyutu için 14 tur 30 sık iğne olarak örelim. Çocuk boyutu için 22 zincir çekiyoruz, gençler için 28 zincir çekiyoruz. Sık iğne sayısını ise çocuk için 9 tur, gençler için 11 tur örüyoruz. Sonla 4.5 mm tığ ile lastik kısmını örüyoruz.

Peluş Şapka Modelleri ve Yapılışları 35

Peluş Şapka Modelleri ve Yapılışları 34

Peluş Şapka Modelleri ve Yapılışları 26

Peluş Şapka Modelleri ve Yapılışları 20

Peluş Şapka Modelleri ve Yapılışları

Şimdide peluş iplikle örülmüş şapka modellerini inceleyelim. Biraz önceki tarifle aşağıda gördüğünüz şapkaları uyarlama yapabilirsiniz.

Kaynak : https://wilmade.com/fluffy-winter-hat/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler