Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Panda Şapka Yapılışı

Şiş örgü modelleri ile örülmüş sevimli bir şapka. Panda şapka yapılışı için sizlere şemayı hazırladık. Gözleri yani pandaları farklı örgülerinizde de kullanabilirsiniz. Erkek örgü süveter modellerinde, bebek yelek modellerinde ve daha birçok örgüde kullanabilirsiniz. Örgü panda modellerinden şapka yapılışına geçmeden daha önce yaptığımız pandalara değinelim. Amigurumi panda tarifi kolay bir model. Örgü çocuk kazakları paylaşmıştık. Orada paylaştığımız modelde de sevimli pandalar, sevimli ayılar ve hayvanlar vardı. Tığ işi sevimli panda çanta yapılışı da çocukların çok seveceği bir model. Şiş örgü örnekleri ile örülmüş bir şapka ve hadi şapkanın yapılışına geçelim.

Panda Şapka Nasıl Örülür?

Şemayı kullanarak her yaş için örebilirsiniz. Renk değiştirme yaparak siyah renk ip kullanarak pandanın gözlerini örüyoruz. Ve ortaya sevimli panda şapka yapılışı çıkıyor. Pandanın gözlerini farklı örgülerde de kullanabilirsiniz. Hadi önce panda şapka yapılışı şemasını görelim.

Panda Şapka Yapılışı

2 – 4 yaş veya 6 -8 yaş için ilmek sayılarını sizlere vereceğiz. Sizde uygun olanları çocuklarınıza örebilirsiniz. Düz örgü ve ters örgüden oluşuyor. Panda kısmı ise renk değiştirilerek aynı şekilde düz ile örülüyor. Dairesel örgü şapka olarak dikişsiz örebilirsiniz. Veya dikişli olarak da örebilirsiniz. Nasıl kolay örebiliyorsanız. Şapkaya 2- 4 yaş için 74 ilmek, 6-8 yaş için 82 ilmek atarak başlıyoruz. Ve 2 düz 2 ters lastik örüyoruz. 5 -6 sıra ördükten sonra şemayı uyguluyoruz.

Şapka çok güzel oluyor. Şimdi bittiğinde nasıl göründüğüne bakalım. İlmek sayılarını daha büyük yaparak kendiniz için de örebilirsiniz. İşte sevimli panda şapka yapılışının bitmiş hali.

Panda Şapka Yapılışı 2

Panda Şapka Yapılışı 1

Kaynak : https://www.yarnspirations.com/row-en/red-heart-kids-knit-panda-hat/RHK0316-027567M.html?cgid=patterns

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

facebook örgü modelleri
Ara
Menüler