Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Çocuk Kazakları

Çok sevimli bir örgü çocuk kazakları yapılışı hazırladık. Sevimli hayvanlardan oluşan harika bir kazak. Örgü çocuk kazaklarında bulunan hayvanları sizlere şemalı olarak hazırladık. Şemada her bir kutucuk 1 ilmek olarak hesaplıyoruz. Ve örmek istediğimiz bedene göre kazağımızı örmeye başlıyoruz. Şiş örgü renk değiştirme nasıl yapılır daha önce bahsetmiştik. Gizli renk değiştirmenin nasıl yapıldığını orada görebilirsiniz. Çocuk kazak modellerinde yine anlatımlı olarak hazırladığımız harika modelleri önceki yazılarda bulabilirsiniz. Çocuk örgü kazakları için muhteşem erkek ve kız çocuklara uyarlayabileceğiniz hayvanlı kazağın tarifine geçelim.

En Güzel Kazak Örgü Modelleri

Örgü çocuk kazaklarından önünde geyik, panda, aslan, ayıcık olan çok güzel bir kazak hazırladık. Tarifi şemalı bir kazak. Şemayı uyarlayarak her yaş için örebilirsiniz. Modeldeki kazağın ölçüleri göğüs 80 cm, uzunluk 55 cm, kol uzunluğu koltuk altından itibaren 39 cm. İplik olarak kaşmir bir iplik kullanılmış. Sizler yünlü, akrilik, bebe yünlerini kullanabilirsiniz. Bebek yelek modellerinde de kullanabilirsiniz. Örgü süveter modelleri olarak da. Yine bebek hırka modellerinde de, bebek battaniyesinde de kullanabilirsiniz. Yelek ve hırka olarak ördüğünüzde arka kısma şema uygulaması yapabilirsiniz.

Kazağımızın hayvanlı kısmın şeması aşağıdaki gibidir. Örgülerinize her bir kutucuğu 1 ilmek sayarak örgüye uyarlayabilirsiniz.

Örgü Çocuk Kazakları

Kazağın arka kısmı için 90 ilmek başlanmış. Lastik örgü örüldükten sonra düz örgü örülmüş. Ön kısımda yine 90 ilmek ile başlıyoruz. Lastik ve 20 sıra düz örgü ördükten sonra şemayı uyguluyoruz. Daha ayrıntılı bilgiye kaynak kısmından ulaşabilirsiniz.

Örgü Çocuk Kazakları 4

Örgü Çocuk Kazakları 5

Örgü Çocuk Kazakları 6

Örgü Çocuk Kazakları 7

Örgü Çocuk Kazakları 8

Örgü Çocuk Kazakları 10

Örgü Çocuk Kazakları 9

Kazak çok güzel görünüyor. Ana renk olarak istediğiniz rengi seçebilirsiniz. Şemayı uyguladığınızda kız veya erkek bebekleriniz için harika bir kazak örmüş olacaksınız.

Örgü Çocuk Kazakları 9

Örgü Çocuk Kazakları 3

Örgü Çocuk Kazakları 2

Örgü Çocuk Kazakları 1

Kaynak : http://www.bianzhirensheng.com/a/29291.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler