Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kalp Motifi Nasıl Örülür?

Popcornlardan oluşan çok güzel bir kalp motifi hazırladık. Kalp motifi nasıl örülür şemalı olarak ve adım adım resimli olarak hazırladık. Çok çok güzel bir motif. Örgü duvar süsü modellerinde, örgü kapı süsü modellerinde, örgü süsleme sanatında ve daha birçok yerde kullanabilirsiniz. Hırka , şapka, battaniye süslemede kullanabilirsiniz. Yelek örüp yelek süslemede kullanabilirsiniz. Bu motiften cep yapabilirsiniz. Örgü aplike modellerinden birçok örneği yapılışını hazırlamıştık. Bu kalbi görünce çok beğendim. Örgülerinde kullanmak isteyenler için yapılışını hazırladık. El örgüsü süs modelleri olarak birçok anlatımlı tarifi mimuu.com da bulabilirsiniz. En çok beğendiğim modeller arasında örgü duvar süsü çiçek yapılışı geliyor. En az onun kadar güzel kalp motifi nasıl örülür aşamalarına geçelim.

Örgüde Kalp Deseni Nasıl Yapılır?

Örgü kalp desenlerinden birçok örnek var. Popcorn örgü modellerinden oluşan bir kalp hazırladık. Birden fazla renk ile çalışabilirsiniz. Yapışını resimli ve şemalı olarak göreceksiniz. Takıldığınız herhangi bir nokta olursa sorabilirsiniz. İp olarak pamuklu ipler kullanabilirsiniz. Ve kullanacağınız ipe uygun tığlar. Genelde ben ipin kalınlığına göre 2,5 – 4,5 mm arası kullanıyorum. Şimdi yeni modelimizin şemasını ve yapılış aşamalarını görelim. Numaralı olarak nasıl yapacağınız görsellerle gösterilmiştir.

Kalp Motifi Nasıl Örülür? 1

İstediğiniz renk tonlarında yapabilirsiniz. Bir nevi ipleri boya gibi kullanarak örgü mandala yapıyoruz. Şemada sembollerin anlamlarına gelirsek daire zinciri , uzun çizgi trabzanı temsil ediyor.

Kalp Motifi Nasıl Örülür?

Ben pembe ile yapılmış modele bayıldım. Sizde sevdiğiniz renklerde artık ipleri değerlendirme örgü modellerinde kullanabilirsiniz.

Kalp Motifi Nasıl Örülür? 2

Kaynak : http://design-peak.com/crochet-heart/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler