Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Mandala Örme

Kasnak duvar süsü modelleri olarak kullanacağınız örgü mandala modelleri hazırladık. Mandala örme adımları resimlerle detaylı bir şekilde anlatılıyor. Rahatlıkla tığ işi örgü biliyorsanız örebilirsiniz. Mandala resim yapmak insanı rahatlatan hobilerden. Aynı şekilde mandala örme de. Sizlere yeni modelin yapılışına geçmeden önce daha önce ördüğümüz mandala modellerine değinelim. Paspas örmede, battaniye örmede de mandalaları kullanabilirsiniz. Örgü mandala battaniye yapılışı için evde kalan iplerinizi kullanarak renk renk motifler yapabilirsiniz. Örgü ev süsleri yapımı yine artan ipleri değerlendirmek için kullanacağımız mandala örme projelerinden. Bunun gibi daha çok projemiz var. Hepsine bir tık uzaklıktasınız. Önceki modellerden tüm tariflere ulaşabilirsiniz. Şimdi yeni projemize geçelim.

Örgü Mandala Tarifi

Yine boncuklarla süslediğimiz çok güzel bir çalışma. Mandala modellerini kasnak ile gerip duvar süsü olarak kullanacağız. Elinizde olan ipleri kullanabilirsiniz. Veya nakış ipleri ile de örebilirsiniz. Küçük 25 gramlık, 50 gramlık ipler alıp örebilirsiniz. Yine kasnağın, motifin boyutlarını tur sayılarını artırarak büyütebilirsiniz. Ana renk ip için fazla diğer ipler için az ipler gerekecektir. Malzemelerinizi ona göre belirleyebilirsiniz.

Sarı ve pembe iple motifimizi örmeye başlayalım. Bu aşamada boncukları da eklemeye başlıyoruz.

Harika bir çalışma oldu. Baştan sona şemaları ile birlikte mandala yapılışını inceledik. Mandala örme için sizde istediğiniz renkleri seçebilirsiniz. Pamuklu ve merserize ipler kullanabilirsiniz. Elinizde parça ipleriniz varsa kullanabilirsiniz. Duvarlarınızı süsleyecek harika çalışmalar yapabilirsiniz.  Motifin kenarına eklemeler yaparak bebek battaniyesine çevirebilirsiniz.

 

Mandala Örme 23

Duvarda da çok güzel duracak çalışma.

Mandala Örme 10

Mandala Örgü Örnekleri 3

Kaynak : https://lookatwhatimade.net/crafts/yarn/crochet/fancy-nancy-crochet-mandala-pattern/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler