Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Mandala Örgü Örnekleri

Mandala örgü örnekleri bu yaza damgasını vuracak. Bu yaza damgasını vuracak güzel projelerden bahsedeceğiz. Örgü severler örgü mandala modellerini bir çanta üzerine  bir tişört üzerine dikerek kullanabilirsiniz. Birazdan paylaşacağımız danteli mandala tişört olarak yapabilirsiniz. Veya çanta üzerinde kullanabilirsiniz. Yuvarlak bir kutunuz varsa üzerine dikerek kullanabilirsiniz. Kasnak içine gerip el yapımı duvar süsleri olarak kullanabilirsiniz. Örgü supla modelleri olarak kullanabilirsiniz. Örgü mandala nasıl yapılır birçok örnek paylaştık. Bugün şemalı model paylaşımında bulunacağız. Tığ işi örgü modellerini biraz biliyorsanız bu örneği yapabilirsiniz. Kalp motifli mandalamız da var. Tişörtlerin üzerine çok yakışacaktır. Kalp motif nasıl örülür eski yazılarımızdan ulaşabilirsiniz.

Mandala Örgü Nasıl Yapılır?

Mandala örgü örneklerini birçok projede kullanabilirsiniz. Bir kutu üzerine uygulanmış halini görmüştüm çok güzel olmuş. Sizde öyle bir projede kullanabilirsiniz. Örgü mandalalar evde kalan ipleri değerlendirmek içinde çok güzel projeler. Şimdi paylaşacağımız modelin şeması ile başlayalım.

Mandala Örgü Örnekleri 2

Şemada daire zincir, x sık iğne, uzun çizgi trabzanı temsil ediyor. Uzun çizgiler üzerinde bulunan çizgiler ise tığa kaç kez ip dolayarak trabzan yapmanız gerektiğini gösteriyor. Bu semboller tığ işi örgülerde hep aynı. Bu sembolleri iyice kavrayıp tüm tığ örgülerinde kullanabilirsiniz. Şimdi motifimiz bittiğinde nasıl görünüyor ona bakalım.

Mandala Örgü Örnekleri

Şimdi de aynı örneği bir çanta üzerine dikilerek kullanılmış halini görelim. Çanta, tişört, kutu, duvar süsü gibi birçok yerde kullanabileceğiniz şık bir örnek.

Mandala Örgü Örnekleri 1

Kaynak : https://www.liveinternet.ru/users/5231296/post411390174/

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Mandala Örgü Örnekleri”
  1. Maria Vicentina dedi ki:

    Que trabalhos lindos, gente. Quero demais aprendê-los. Parabéns para o inventor…

    1. Melek dedi ki:

      obrigado

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler