Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Mandala Motifleri

Mandala motiflerinden harika bir örnek daha. Muhteşem renk uyumları ile güzel bir örgü mandala modelleri. Mandala örgülerin birbiri ile renk uyumları dikkat çekiyor. Elinizde olan ipleri kullanabilirsiniz mandala örgüler için. Pamuklu ipler, merserize ipler kullanabilirsiniz. Örgü mandala örneklerini tişörtleriniz üzerine, çantalarınız üzerine dikebilirsiniz. Çok güzel oluyor. Örgü duvar süsü modelleri olarak da çok güzel duruyor. Mandala kanaviçeler yapabilirsiniz.

Örgü mandala battaniye yapılışı çok güzel bir örnek. Hem bu güzel battaniye ile artık ipleri değerlendirmek isteyebilir hemde güzel bir battaniyeye sahip olabilirsiniz. Kendinize örgü paspas modelleri örmek isterseniz penye ipten mandala paspas yapımını örebilirsiniz. Çok güzel ve çok şık bir örnek. Şimdi ise tığ işi ile örülmüş mandala motifleri yapılışına geçelim.

Örgü Mandala Nasıl Yapılır?

Mandala Motifleri 3 mm tığ ile pamuklu iple örülmüş bir örnek. Adım adım fotoğraflarda tarifini bulabilirsiniz. Sayılarını özellikle bilmek isterseniz kaynak linkinden ulaşabilirsiniz. Sık iğne, zincir ve trabzanlarla yapılmış bir örnek. Ve fıstıklar yapıyoruz. Aynı yere 5 kez batıp ilmekleri birlikte örüyoruz.

5 zincir çekip halka oluşturalım. İçine 8 sık iğne yapalım.

Mandala Motifleri 7

Mandala Motifleri 3

İstediğiniz turda renk değişikliği yapabilirsiniz. Tur tekrarı yaparak istediğiniz boyutlara gelene kadar örebilirsiniz. Battaniyeler, paspaslar, duvar süsleri, kırlentler örebilirsiniz. Kalan aşamaları fotoğraftan takip edebilirsiniz.

Tarif bu şekilde. Dilediğiniz renk uygulaması ile yapabilirsiniz. Birkaç uygulamayı görelim.

Mandala Motifleri 8

Mandala Motifleri 2

Kaynak : https://crochetmillan.com/2018/07/29/winter-mandala/

Benzer İçerikler
One thought on “Mandala Motifleri”
  1. Tatiyana Shevchenko dedi ki:

    Beautiful!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler