Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Mandala Motif Yapımı

Tığ işi örgü modellerinden mandala motif yapımı ile devam ediyoruz. Çok güzel bir örnek daha var. Düş kapanı yapımı olarak, örgü duvar süsü modelleri olarak örüp kullanabilirsiniz. Bebek battaniyesi, yazlık örgü modellerine de çevirebilirsiniz. El örgü hırka modellerine de çevrilebilir. Arada kalan boşluklara küçük motifler eklenebilir ve birçok modele çevrilebilir. Örgü bardak altığı modeli olarak kullanılabilir. Kalın iplerle örülerek örgü amerikan servis modellerine çevrilebilir.

Örgü mandala modellerinden, en güzel örneklerinden bahsediyoruz. Mesela geçtiğimiz günlerde bahsettiğimiz mandala örme örneği de farklı örgülere çevrilebilir. Kasnak duvar süsü olarak hazırlamıştık. Yine çok öncelerde hazırladığımız çok sevilen videolu mandala bahçe örgü modeli yapılışı battaniye olarak harika bir örnek. Mandala motif yapımı ile ilgili anlatım resimlerine geçelim. Nerelerde kullanabileceğimize birazda olsa değindik.

Mandala Motif Yapılışı

Bazen örgülerimizde hangi rengi kullansak, birbiri ile uyarmı diye düşünürüz. İşte birbiri ile zıt ama çok uyumlu olan mandala motif yapımını hazırladık. Adım adım ayrıntılı bir şekilde yapılışını resimlerle destekledik. Birçok yerde kullanacağımız birçok renkle de öreceğimiz güzel bir motif. Hemen yapılışına geçiyorum.

Sihirli halka içine 6 zincir ile başlıyor tığa 2 kez ip dolarak 23 trabzan yapıyoruz.

Mandala Motif Yapımı

Daha sonra 3 zincir ile tura başlayıp her ilmeğe 2 kez batıyoruz ve toplamda 48 trabzan oluyor.

Mandala Motif Yapımı 1

Renk değiştiriyoruz. Ve resimde gördüğümüz gibi aralarda 2 trabzan atlayarak aynı yere batıyor 4 trabzan yapıyoruz. Son ilmekleri birlikte örüyoruz. Ve yine aralarda 3 zincir çekiyoruz.

Mandala Motif Yapımı 3

Mandala Motif Yapımı 2

Renk değiştiriyoruz. Bu turda az önce yaptığımız yuvalara aynı yere 3 trabzan, 3 zincir, 3 trabzan yapıyoruz.

Mandala Motif Yapımı 4

Ve son turda ise yuvalara 3 trabzan, 1 zincir, 3 trabzan yapıyoruz. Ve 3. turda yaptığımız fıstıkların üzerine önden batarak trabzan yapıyoruz.

Mandala Motif Yapımı 5

Mandala Motif Yapımı 6

Mandala motif yapımını tamamladık. Çok güzel oldu.

Mandala Motif Yapımı 7

Kaynak : https://www.pasoapasodiy.com/2016/05/como-tejer-flor-mandala-facil-crochet.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler