Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Limon Dilimi Mandala Yapılışı

Limon dilimini andıran örgü mandala modellerinden yeni bir örnek tarifi hazırladık. Limon dilimi mandala yapılışı. Evimizde bulunan parça ipleri değerlendirmek içinde kullanabiliriz. Örgü bardak altlığı, bebek battaniyesi, örgü duvar süsü modellerinde kullanabiliriz. Mandala örgü modelleri artık ipleri değerlendirmek için çok güzel fikir. Yuvarlak mandalayı tur sayılarını artırarak daha büyük örerek örgü yastıklarda kullanabiliriz. Örgü amerikan servis modelleri olarak kullanabiliriz. Paspas modellerinde kullanabiliriz. Mandala motiflerini diktiğimiz çantaların üzerine, tişörtlerin üzerine dikebiliriz. Çok güzel oluyor. Renkli ördüğümüz mandalalardan dantel tabaklarda yapabiliriz. Mandala örgü örneklerini tığ ile değil iğne ile işleyerek da yapıyoruz. Mandala kanaviçe galerisinde en güzel örnekleri görebilir ev dekorasyonunda kullanabilirsiniz. Limon dilimi mandala yapılışı için detaylara geçelim. Sonrasında istediğimiz yerde kullanalım.

Limon Dilimi Mandala Nasıl Örülür?

Mandalanın boyutları kullanacağımız iplere, tığlara göre değişecektir. Örgünün boyutlarında- duruşunda ilmek geçişlerimiz de etkili olabiliyor. Modeldeki boyutlar 3,5 mm tığla, pamuklu iplerle örülmüş bir örnek. 14, 5 cm çapında. Resimlerle adım adım yapılışını hazırladık. Kolaylıkla öreceğimiz örneklerden. Fıstıklarla, popcornlarla yapılmış limon dilimi mandala yapılışını çok seveceksiniz.

İlk olarak sihirli halka içine 3 zincirle başlıyor devam ederek 11 trabzan yapıyoruz. ( 12) İstediğimiz turda renk değişikliği yapabiliriz. Renk değişikliği yaparak her trabzanın üzerine önden batarak 12 trabzan yapıyoruz. Aralarda 2 zincir çekiyoruz.

Limon Dilimi Mandala Yapılışı 8

Limon Dilimi Mandala Yapılışı 7

3. turda her yuvaya 3 zincir ile başlayalım 3 trabzan yaparak popcorn yapalım. İki popcorn arasında 2- 3 zincir çekelim.

Limon Dilimi Mandala Yapılışı 6

2. Turda kullandığımız renk ile devam ederek yine resimlerde gördüğümüz gibi önden batarak turu tamamlayalım.

Limon Dilimi Mandala Yapılışı 1

Bu turda 3. turda kullanılan renk ile devam edip az önce yaptığımız önden batma trabzan arasına 2 tane popcorn yapıyoruz.

Limon Dilimi Mandala Yapılışı 10

Limon Dilimi Mandala Yapılışı

Bu kısımdan sonra örülecek turları resimlerden görelim.

Limon Dilimi Mandala Yapılışı 3

Limon Dilimi Mandala Yapılışı 2

Limon Dilimi Mandala Yapılışı 5

Limon Dilimi Mandala Yapılışı 4

Limon Dilimi Mandala Yapılışı 11

Limon Dilimi Mandala Yapılışı 7

Çok güzel oldu. Limon dilimi, portakal dilimi veya farklı renklerde çalışabilirsiniz.

Limon Dilimi Mandala Yapılışı 9

Kaynak : tallyscrafts

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Limon Dilimi Mandala Yapılışı”
 1. Hayriye Öztürk dedi ki:

  Merhaba ben örgü işine henüz yeni başladım ve çok yabancıyım terimlere tekniklere. İnternette arattım ama aynı modelin anlatımlı yapılışını bulamadım :( Eğer sizde mevcutsa paylaşırsanız çok sevinirim. Kendim yapamadım ve inat ettim yapmaya 🙈

  1. Melek dedi ki:

   Merhaba. Eğer örgü örmeye yeni başladıysanız daha kolay modeller seçebilirsiniz. Bu biraz zor gelebilir. Maalesef yapılını gösteren video yok. Tığ işi teknikler için bu içeriği inceleyebilirsiniz.
   https://mimuu.com/amigurumi-orgu-kisaltmalari-ve-terimleri/
   https://mimuu.com/diyagram-sembol-ve-temel-tig-orgu-kisaltmalari/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler