Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Mandala Yapımı

Örgü mandala yapımı hazırladık. Resimlerle adım adım yapılışını inceleyeceğiz. Örgü mandala yapımını örgü nihale yapımında kullanabilirsiniz. Örgü mandala tişört süslemelerinde kullanabilirsiniz. Kırlent modellerini süslemede kullanabilirsiniz. Örgü mandala modellerinde çok güzel örneklerimiz var. Tığ örneklerinde mandalaları farklı kalın iplerle örerek paspas modellerinde kullanabilirsiniz. Daha önce paylaştığımız bir model tek renk bir iple örüldü ve örgü paspas modellerinde kullanılmıştı. Sizde o şekilde yapabilirsiniz. Zambak örgü mandala yapılışı tişört, nihale, paspas gibi modellerde kullanacağınız örneklerden. Daha çok örneğimiz var. Burada sadece birkaç tanesinden bahsettik. Örgü mandala yapımı için renkli ipler kullanıyoruz. Renkli iplerle çeşitli tığ örgü örnekleri kullanıyoruz. Renklerle istediğimiz gibi oynuyoruz. Hadi başlayalım.

Mandala Örgü Motifleri

Örgü mandala yapımı için evde kalan parça ipleri kullanabilirsiniz. Her turda renk değiştirerek veya birkaç rengin kullanarak örüyoruz. Beğendiğiniz tığla yaptığınız örgüler ile mandalaları örebilirsiniz. Tığ işi örgüleri çok seviyorsanız ve evinizde parça ipleriniz çoksa örgü mandala yapımı örerek değerlendirebilirsiniz. Daha sonra ördüğünüz mandalaları örgü amerikan servis modellerinde, paspaslarda, tişört süslemelerinde, kırlent süslemelerinde, örgüleri süslemede, kıyafetleri süslemede kullanabilirsiniz. Malzeme listesi ile başlayalım.

  • 3,5 mm tığ
  • Renkli pamuklu iplikler ( elinizde olan ipleri de kullanabilirsiniz)
  • Makas

Malzemeler hazırsa başlayabiliriz. Motifin bitmiş boyutları yaklaşık 25 cm civarında. Kullanacağınız ip ve tığ ölçüsüne göre değişiklik gösterecektir. İlk turda sihirli halka içine aralarda 1 zincir çekerek 10 trabzan yapalım.

Örgü Mandala Yapımı 2

Şimdi her yuvaya popcornlar yapalım.

Örgü Mandala Yapımı 3

Şimdi resimlerle diğer adımları inceleyelim. Kaynak kısmından daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Örgü Mandala Yapımı 4

Örgü Mandala Yapımı 5

Örgü Mandala Yapımı 6

Örgü Mandala Yapımı 7

Örgü Mandala Yapımı 8

Örgü Mandala Yapımı 9

Örgü Mandala Yapımı 10

Örgü Mandala Yapımı 11

Örgü Mandala Yapımı 12

Örgü Mandala Yapımı 13

Örgü Mandala Yapımı 14

Örgü Mandala Yapımı 15

Mandalayı tamamladık. Harika oldu. Sizde örgülerinizde kullanabilirsiniz. İşte son hali.

Örgü Mandala Yapımı

Kaynak : tallyscrafts

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler