Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Ev Süsleri Yapımı

Dün ip mandala nasıl yapılır göstermiştik. Bugünde örgü mandala. Kasnak etrafına dikerek yaptığımız bir çalışma. Örgü mandala yapımından çok şık bir duvar süsü. Örgü kapı süsü modelleri olarak da kullanabilirsiniz. Örgü mandala modelleri evde kalan ipleri  değerlendirmek için çok güzel bir proje. İplerin birbiri ile uyumunu ayarlayarak mandala battaniyeler, duvar süsleri, kapı süsleri , yün mandala yapımı yapabilirsiniz. Önceki tariflerimizi inceleyerek fikir edinebilirsiniz. Ev için örgü aksesuarlar hazırlayabilirsiniz. Yıldız çiçeği örgü mandala yapımı ile süsler hazırlayabilirsiniz. Motifleri birleştirerek battaniye olarak kullanabilirsiniz.

Örgü Mandala Duvar Süsü  Yapımı

Çok keyifli olacak örmesi. Bu tarz çalışmalar hediyelik fikirler içinde oldukça iyi. Arkadaşınıza kendi el emeğiniz olan bir ürünü hediye etmiş olacaksınız. Daha değerli ne olabilir ki. Balkon dekorasyonu , hobi odası ve teraslar içinde uygun bence kullanım açısından. Şimdi modelin şemasını verelim. Renklerle belirtilmiş. Siz tercihinize göre istediğiniz renkler ile örebilirsiniz.

Örgü Ev Süsleri Yapımı 2

Şemada kullanılan semboller aşağıdadır.

Örgü Ev Süsleri Yapımı 6

Magic ring sihirli halka demek, siyah nokta ilmek kaydırma, daire zincir , + sık iğne, uzun çizgi ise trabzanı temsil ediyor. Uzun çizgi üzerinde bulunan çizgi ise tığa kaç kez ip dolayarak trabzan yapmamız gerektiğini. Gerekli malzemeler ise ipleriniz, tığ ve makas. Birde dikmek için çember gerekli. Şimdi şemayı uyguladığımızda ne kadar güzel göründüğüne bakalım.

Örgü Ev Süsleri Yapımı

Örgü Ev Süsleri Yapımı 1

Örgü Ev Süsleri Yapımı 5

Örgü Ev Süsleri Yapımı 7

Örgü Ev Süsleri Yapımı 4

Örgü Ev Süsleri Yapımı 8

Örgü Ev Süsleri Yapımı 3

Kaynak : http://thelittlebee.co.nz/blog/2017/08/petal-power-mandala/

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Örgü Ev Süsleri Yapımı”
  1. Sevda dedi ki:

    Çember nasıl bir çember nerelerde bulabilirim yardımcı olur musunuz ?

    1. Melek dedi ki:

      Merhaba Sevda Hanım. Metal bir çember. Ahşap veya plastik de kullanabilirsiniz. Bir çeşit kasnak. Tuhafiyelerde ve hobi marketlerde bulabilirsiniz. ( çember yerine kasnakta kullanabilirsiniz.)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler