Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Mandala Yapımı

Yazlık örgü modellerinden devam ediyoruz. Örgü süslemeler olarak kullanabilceğiniz çok güzel örgü mandala yapımından bahsedeceğiz. Kullanılan modelleri sizlere şablon olarak vereceğiz. Örgü mandala yapımından daha önce birçok bahsetmiştik. Örgü mandala battaniye yapımından bahsettik. Renk renk örerken insanı rahatlatan, terapi gibi gelen bir modeldi. Yine yıldız çiçeği örgü mandala yapımı aynı şekilde. Mandala nasıl yapılır ve daha fazlası için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Tığ İşi Mandala Nasıl Yapılır?

Örgü duvar süsü modelleri olarak kullanabilirsiniz. Tavandan sarkıtarak sarkıt olarak kullanabilirsiniz. Balkonlarınızı , teraslarınızı örgüler ile renklendirebilirsiniz. Örgülerinizin dik durması için tutkal ile kolayabilirsiniz. Şimdi modellerin şemasını görelim.

Tığ İşi Mandala Yapımı

Tığ İşi Mandala Yapımı 1

Tığ İşi Mandala Yapımı 3

Farklı şekilde 3 şemamız var. Şemada kullanılan semboller daireler zinciri temsil ediyor. Çarpılar , artılar sık iğneyi temsil ediyor. Uzun çizgiler trabzanı temsil ediyor. Uzun çizgiler üzerinde bulunan çizgiler ise tığa kaç kez ip dolamanız gerektiğini gösteriyor. Şemalar kolay. Örgüyü bilenlerde yeni başlayanlarda rahatlıkla yapacaklardır. Şemayı uygularken aklınıza takılan herhangi bir sorun olursa sorabilirsiniz. Şimdi şemayı uygulayıp bittiğinde nasıl göründüğüne bakalım.

Tığ İşi Mandala Yapımı 2

Tığ İşi Mandala Yapımı 4

Tığ İşi Mandala Yapımı 6

Tığ İşi Mandala Yapımı 7

Tığ İşi Mandala Yapımı 5

Kaynak : https://haakmaarraak.nl/free-crochet-pattern-hanging-summer-mandalas/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler