Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çiçek Mandala Kare Motif Yapılışı

Tığ işi örgü modellerinden muhteşem bir motifin yapılışını hazırladık. Sırada çiçek mandala kare motif yapılışı var. Örgü mandala modellerinden zaman zaman bahsediyoruz. Bebek battaniyesinde veya farklı modellerin yapılışında kullanacağımız örnekleri örüyoruz. Yine isterseniz mandala duvar süsü modelleri, mandala kırlent modelleri veya tığ işi bebek battaniyesi olarak kullanacağınız harika bir motif. Battaniyenin tamamını aynı motiften örebilirsiniz. Veya birkaç çiçekli motifi bir araya getirerek battaniyeler örebilirsiniz. Çeşit çeşit battaniyelerin bir araya geldiği battaniyeler de çok güzel oluyor. İster misiniz biraz mandala olarak ördüğümüz battaniyelerden bahsedelim.

Çiçek Mandala Kare Motif Yapılışı 17

Çiçek Mandala Kare Motif Yapılışı 14

Bu paragrafta daha önce ördüğümüz tığ işi mandalalardan bahsedeceğiz. İlk ördüğümüz modeller arasında muhteşem bir model yer alıyor. Videolu mandala bahçe örgü modeli yapılışı. Evde kalan iplerle de örülecek en güzel battaniyelerden. Çiçek bahçesi bebek battaniyesi yapılışı da örgü çiçeklerden oluşan harika bir model. En güzel battaniye örgü modelleri çok beğeneceğimiz diğer modeller arasında. Şimdi anlatıma geçelim ve çiçek mandala kare motif yapılışını öğrenelim.

Çiçek Mandala Kare Motif Yapılışı 18

Çiçek Mandala Motif Nasıl Örülür?

Birçok farklı renk düzeniyle öreceğimiz harika bir örnek. Ortada kabartmalı güzel bir çiçek kenarlarda trabzanlarla yaptığımız yapraklarla tamamladığımız güzel bir motif. Motifin etrafına ördüğümüz turları daha fazla örerek motif büyüklüğünü artırabilirsiniz. İsterseniz çiçek kısmında bırakabilirsiniz.

Çiçek Mandala Kare Motif Yapılışı

Şimdi sizlere birçok farklı renkle örülmüş çiçek mandala kare motif yapılışı örneklerini göstermek istiyorum.

Hepsi çok güzel görünüyor. Örgü yeni başlayanlar için biraz zor olabilir. Biraz daha örgüyü bilenler için ideal bir örnek. Hadi gelin şimdi yapılışını öğrenelim. Çiçek mandala kare motif yapılışı yayında. İyi seyirler.

Kaynak : https://www.ravelry.com/patterns/library/in-like-a-lamb-9-12-afghan-block

www.itsallinanutshell.com/2017/06/08/nuts-about-squares-cal-week-11/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler